Mustafa Taşar aşırı hız kurbanı mı?

Afyonkarahisar çıkışında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren eski bakanlardan Mustafa Taşar, bugün saat 11.00'de TBMM'de düzenlenecek tören ve...

ANKARA - Afyonkarahisar çıkışında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren eski bakanlardan Mustafa Taşar, bugün saat 11.00'de TBMM'de düzenlenecek tören ve Kocatepe Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda kardeşi Faruk Taşar'ın yanında toprağa verilecek. Kazada yaralanan Taşar'ın kızı Gonca Taşar'ın durumu ciddiyetini koruyor.
Taşar'ın cenazesi dün sabah saatlerinde yakınları tarafından Afyon Devlet Hastanesi morgundan alınarak özel ambulansla Ankara'ya getirildi. Kazada yaralanan Taşar'ın eşi Gülderen, kızı Gonca ve yeğeni Efe Taşar da, Başkent Hastanesi'ne getirildi. Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Gülnaz Arslan, Gonca Taşar'ın durumunun ciddi olduğunu belirtti ve "Kalçasında, kaburga kemiklerinde ve göğsünde kırıklar var. En ciddisi beyin travması... Şuuru tam açık değil. Solunum desteğine ihtiyaç var. Beyninde ve akciğerinde ödem oluşması nedeniyle şu anda bir operasyon mümkün değil. Solunum cihazına bağlı olarak uyutuluyor" dedi. Gülderen Taşar'ın vücudundaki kırıklar nedeniyle şiddetli ağrı çektiğini belirten Arslan, yeğen Efe Taşar'ınsa taburcu edileceğini söyledi.
'Başlıca neden sürücü hatası'
Bu arada kazayla ilgili soruşturma da sürüyor. Taşar'ın kullandığı otomobilin hızı tespit edilemedi. Daha önce de çok sayıda kaza meydana gelen virajda, uyarı levhalarının ve yol çizgilerinin bulunduğu görüldü. "Kazanın başlıca nedeni sürücü hatası" diyen Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Natık Canca, "Araç bariyerlere vurduktan sonra 40 metre ileriye gidiyor. Belli ki süratli. 50 kilometre hız limiti var ama 80'in üzerinde gittiğini tahmin ediyoruz. Süratli olduğu için virajı fark etmemiş olabilir. Bayramda oradan 50 bin araba geçti. Bu noktada olan tek kaza bu" dedi.