Mustafa ve Hacer Bayram tutuklandı

Van'daki eroin operasyonuyla ilgili olarak eski milletvekili Mustafa Bayram ve Belediye Başkanı oğlu Hacer Bayram hakkında 'silahlı isyan çıkarmak' ve 'çıkar amaçlı çete oluşturmak' suçlamasıyla tutuklama kararı verildi. Başkan Bayram cezaevine gönderildi, baba Bayram aranıyor.

Uyuşturucu kaçakçılığından gözaltına alınan oğlu Hamit Bayram'ın polis merkezi basarak kaçırılması olayından sonra bir süre tutuklu kalan eski milletvekili Mustafa Bayram ile diğer oğlu Edremit Belediye Başkanı Hecer Bayram hakkında 'silahlı isyan çıkarmak' ve 'çıkar amaçlı çete oluşturmak' suçlamasıyla tutuklama kararı verildi. Hecer Bayram tutuklandı, babası Mustafa Bayram aranıyor.
Uyuşturucu operasyonu ile ilgili Van Cumhuriyet Başsavclığı'nca yürütülen soruşturma sonunda hazırlanan dosya Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Mahkeme, Mustafa Bayram ile oğlu Van'ın Edremit İlçesi Bağımsız Belediye Başkanı Hecer Bayram hakkında 'silahlı isyan çıkarmak' ve 'çıkar amaçlı çete oluşturmak' suçlamasıyla gıyabi tutuklama kararı verdi. Polis dün akşam saatlerinde Hecer Bayram'ı makamından alarak adliyeye götürdü. Başkan Bayram'ın gıyabi tutuklama kararı vicahiye çevrilerek tutuklandı. İl dışında olduğu belirlenen Mustafa Bayram'ın ise arandığı belirtildi.