Muş'taki kazada şehit polis sayısı 3'e çıktı

Muş'taki kazada şehit polis sayısı 3'e çıktı
Muş'taki kazada şehit polis sayısı 3'e çıktı
Muş'ta kaza yapan özel harekat polislerinden biri daha tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Olayda şehit olan polis sayısı 3'e yükseldi.

MUŞ - Bitlis'ten görevli olarak Muş  Havalimanı 'na giderken bir TIR'a arkadan çarpan araçta bulunan Özel Harekat polislerinden Serkan Saka da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Kazada şehit polis sayısı 3'e yükseldi.

Kaza, dün saat 10.30 sıralarında Muş'a bağlı Hasköy ilçesinin Eşmepınar kavşağında meydana geldi. Sürücüsü belirlenemeyen Özel Harekat polislerini taşıyan siyah renkli kamyonet, belirlenemeyen bir nedenle önünde gitmekte olan TIR'a arkadan çarptı. Kazada polis memurları Veysel Burak Ergül ile Cüneyt Bankur olay yerinde şehit oldu, 2 polis memuru da yaralandı. Kazada yaralanan ve Muş Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan polis memurlarından Serkan Saka, tüm çabalara karşın kurtarılamadı. Serkan Saka'nın cenazesi, Bitlis'e götürüldü. Bitlis'te Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenecek törenin ardından şehit 3 polisin cenazesi, memleketlerine gönderilecek.

(DHA)