Müstakil hayat isteyenlere

İstanbul Ümraniye'deki Çesar Hasır Demir Çelik Fabrikası'nın sahibi Nevzat Feyizoğlu, Marmaris Çiftlik Koyu'ndaki özel mülkiyetini satıyor. Marmaris'e 34 km. uzaktaki Çiftlik Adası'nın satışını Eskidji firması üstlendi.

İZMİR - İstanbul Ümraniye'deki Çesar Hasır Demir Çelik Fabrikası'nın sahibi Nevzat Feyizoğlu, Marmaris Çiftlik Koyu'ndaki özel mülkiyetini satıyor. Marmaris'e 34 km. uzaktaki Çiftlik Adası'nın satışını Eskidji firması üstlendi.
Eskidji'nin Alsancak sorumlusu Nur Tekin'in verdiği bilgiye göre Feyizoğlu, 80 bin metrekarelik adanın 27 bin 620 metrekaresinin tapusuna sahip. Tekin, "Hazine'ye ait 53 bin metrekarelik alan da ada sahibi tarafından kullanılıyor. Adaya elektrik, telefon, su özel izinle denizin altından hat çekilerek bağlandı. Ada eşsiz bir manzaraya sahip. Güney cephesi Rodos Adası'na, batı cephesi Çiftlik Koyu'na bakıyor. Karaya en yakın yeri 250 metre.
Ada konumu ve mimarisiyle benzersiz. Turizm yapmaya uygun.''
'Yüzerek gider gelir'
Adanın 16 yıldır bekçiliğini yapan Gürsel Mete ise, "Nevzat Feyizoğlu adanın her tarafına Köyceğiz'den getirttiği çam, sığla, incir, zeytin, ve nar ağaçlarıyla çeşitli çiçekler diktirdi. Bunların sulanması için özel havuzlar yapıldı. Tepede kendisine ait dubleks bir evi var. Ayrıca sahilde misafirleri için ayrı bir bina ile eşimle benim kaldığımız ev bulunuyor. Eşim aşçılık yapıyor. Nevzat bey 70 yaşında olmasına rağmen karşı kıyıya kadar yüzer, döner. Ailesi de burayı çok sever. Adanın bu hale gelebilmesi, doğayı ve yeşili korumak için çok para harcadı. Adayı satma konusunu bilmiyorum. Doğayı sever" diye konuştu.
Yöre sakinleri, Nevzat Feyizoğlu'nun sessizliği sevdiğini ancak son zamanlarda Çiftlik Koyu'nun kalabalıklaşması ve otellerin yapılması nedeniyle satışa çıkarmış olabileceğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7400047400040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.