Mutlu Kaya saldırısıyla eski erkek arkadaşı tutuklandı

Mutlu Kaya saldırısıyla eski erkek arkadaşı tutuklandı
Mutlu Kaya saldırısıyla eski erkek arkadaşı tutuklandı
Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, katıldığı bir televizyon kanalındaki ses yarışmasıyla tanınan Mutlu Kaya'ya yönelik silahlı saldırı olayıyla ilgili 3 kişi daha gözaltına alındı. Kaya'nın eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Veysi E. tutuklandı.

RADİKAL- Olaya ilişkin gözaltında bulunan 4 şüpheliden,  aralarında genç kızın eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Veysel E'nin de bulunduğu 3'ü adliyeye sevk edildi. 3 şüphelinin savcılıktaki ifadeleri tamamlandı. Savcıya ifade veren 3 kişiden R.L. ve C.Ç. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken,  mahkemeye sevk edilen Mutlu Kaya'nın eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Veysi E. ise  "öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı. 

Ergani Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Mutlu Kaya'nın, Fatih Mahallesi'ndeki evinde silahla başından vurularak ağır yaralanmasına ilişkin soruşturması sürüyor. Soruşturma kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Diyarbakır Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin Diyarbakır'ın Huzurevleri Semti'ndeki operasyonunda aralarında genç kızın eski erkek arkadaşı olduğu bildirilen Veysel E'nin de bulunduğu 3 kişi yakalandı. Olayla ilgili dün de bir kişi gözaltına alınmıştı.


Mutlu Kaya'nın başından vurulmasıyla ilgili 1 kişi gözaltına alındı


İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade işlemleri tamamlanan 4 kişiden biri, emniyetten salıverildi. Şüpheliler Veysel E, Ramazan L ve Cemil Ç, geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilmişti. Aralarında erkek arkadaşının da bulunduğu 3 şüphelinin savcılıktaki ifadeleri tamamlandı. Savcıya ifade veren 3 kişiden R.L. ve C.Ç. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Mutlu Kaya'nın eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Veysi E. tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Veysel E.'yi "öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanmasına karar verdi. 
    

KAYA'NIN SAĞLIK DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR
      
 Bu arada,  İstanbul 'da katılacağı televizyon programı öncesi evde prova yaparken başından vurularak ağır yaralanan Kaya'nın, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi  tedavisi devam ediyor. Kaya'nın sağlık durumunun ciddiyetini
 koruduğu bildirildi. Kaya'nın ailesinin hastane önündeki bekleyişi de sürüyor. DHA

Sibel Can'dan Mutlu Kaya için ilk açıklama