Mutlu Kaya töre kurbanı mı?

Mutlu Kaya töre kurbanı mı?
Mutlu Kaya töre kurbanı mı?
Mutlu Kaya'nın başından vurulmasıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Kaya'nın şarkı yarışmasına katılmasından dolayı akrabalarından tehdit aldığı iddia ediliyor. Yarışmaya katılmaya karar verdiğinde "Şarkıcı mı olacaksın. Seni öldürürüz" denilerek tehdit ettiğini Sibel Can'a ve programın yapımcılarına söylediği belirtildi. Can da tehditleri doğrulayıp, "Geleceği karartılmamalı. Okuyacak ve bu işin eğitimini alacak" demişti.

RADİKAL - Mutlu Kaya'ya silahlı saldırının ardında 'töre' cinayeti şüphesi doğdu. Kaya'nın yarışma katılmaya karar verdiği dönemde tehdit aldığı belirtildi.

17 Nisan tarihinde Posta gazetesinde çıkan habere göre, Mutlu Kaya, yarışmaya katılmaya karar verdiği zaman akrabalarının kendisine kızdığı ve "Televizyona çıkıp şarkıcı mı olacaksın? Biz aşiretiz seni öldürürüz" dedikleri belirtildi.

Haberde olayı Sibel Can'ın da doğruladığı ifade edilerek, Can'ın şu açıklamasına yer verildi: "O benim Sindirellam, prensesim. Sonuna kadar arkasındayım. Bu tehditler onun geleceğini karartmamalı. Mutlu okuyacak, bu işin eğitimini alacak. Sesi kadar kaderi de güzel olacak."

Fox'un yarışmasında herkesi büyüleyen Mutlu Kaya'yı başından vurdular

İşte 17 Nisan günü Posta'da yayınlanan haber:

Sibel Can'dan Mutlu Kaya için ilk açıklama

Sibel Can, "Mutlu artık bana ait, veliahtım" demişti


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Fox

  ,

  Posta

  ,

  zaman

  ,

  töre

  ,

  açıklama

  ,

  sibel can

  ,

  yarışma

  http://www.radikal.com.tr/136041413604142

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Radikal - haydenn

  Bu haberi kaldırmayı düşünüyomusun acaba Radikal.. Bakın aile ne diyor.. http://www.radikal.com.tr/turkiye/mutlu_kayanin_ailesi_toreyle_isimiz_yok_ailemiz_hedef_gosteriliyor-1361297

  caniler - user1048067

  en temel insan hakkı olan yaşam hakkına bile saygı duymayan premodern toplulukla , radikal demokrasiyi benimsemiş bir siyasal partinin en büyük kitlesini oluşturduğu topluluğun aynı coğrafya üzerinde yaşıyor oluşu ne kadar dramatik. umarım bu coğrafyada devlet terörüyle birlikte erkek, aşiret terörü de bir daha hiç gelmemek üzere yok olur gider.