Müzisyen yanarak öldü

Müzisyen ve prodüktör Tuncay Akdoğan, evinde, devrilen mum ateşinin yol açtığı yangında yaşamını yitirdi.

İSTANBUL - Müzisyen ve prodüktör Tuncay Akdoğan, evinde, devrilen mum ateşinin yol açtığı yangında yaşamını yitirdi. 45 yaşındaki Akdoğan, önceki gün müzisyen arkadaşı İsmail İlknur'la, çıkarmayı düşündüğü albümü hakkında konuşmak üzere İstiklal Caddesi'nde buluştu. İki sanatçı dün saat 05.00'te ayrılırken, Akdoğan Beyoğlu Seyid Ahmet Sokak'taki evine gitti.
İlknur, Akdoğan'ı kendisinin eve bıraktığını belirterek, "Biraz alkollüydük. Onu bıraktıktan sonra evime gittim. Evinde elektrikleri kesikmiş, mum yakmış. Mumun devrilmesi sonucu evde yangın çıkmış" dedi.
'Ölüm tatlı bir türküdür'
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu Akdoğan, profesyonel müzik yaşamına 1987'de Grup Yorum'da başladı. Bestekâr, söz yazarı ve bağlamacı Akdoğan, grubun albümündeki 'Sen Özgürlüksün' ve 'Bir Dağ Türküsü' adlı bestelere imza attı. Akdoğan 1990'da İlkay Akkaya ve İsmail İlknur'la birlikte Grup Kızılırmak'ı kurdu. Grubun 1998'e kadar çıkardığı dokuz albümünde yer alan Akdoğan, aralarında 'Ölüm Tatlı Bir Türküdür', 'Güneşin Olsun', 'Aynı Göğün Ezgisi' ve 'Dilan' adlı şarkıların da bulunduğu 30'ya yakın beste yaptı.
Grupla yolları 1998'de ayrılan Akdoğan, bir yıl sonra da 'Serüvenciler' adlı müzik grubunu kurdu. Grup, bir albüm çıkardıktan sonra dağıldı. Akdoğan, son olarak, Beyoğlu'nda kurduğu stüdyosunda, üç ay önce piyasaya çıkarmayı planladığı albümünü bitirmişti.