Nabi Avcı'dan ODTÜ'ye: Karl Marx'ı okuyun!

Nabi Avcı'dan ODTÜ'ye: Karl Marx'ı okuyun!
Nabi Avcı'dan ODTÜ'ye: Karl Marx'ı okuyun!
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde okulların boykot edilmesine yönelik pankartlar açılmasının önlenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gönderilen talimatla ilgili Bakan Nabi Avcı soruları yanıtladı. Avcı ODTÜ'lü öğrencilere de Karl Marx ile seslendi.

RADİKAL - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı dün yapılan işbırakma eylemleri ile ilgili olarak, "Gönderdiğimiz yazıda içerik çok belirgin, hiçbir Kamu görevlisinin özellikle öğretmenlerimizin terör örgütünün okullarımıza yönelik saldırıları sürüp giderken 'bu iş yerinde grev var' gibi ne sendikal haklarla ne öğretmenlik mesleğiyle ilgisi olmayan pankartlar astıklarını gördük bazı yerlerde onun için bu uyarıyı yaptık. Bunlarla ilgili işlem de yapacağız" dedi.

'ODTÜ MARKADIR'

Hürriyet gazetesinden Gamze Kolcu'nun haberine göre, Nabi Avcı ODTÜ ile tartışmalara da değindi. ODTÜ'lü öğrencilere Karl Marx ile seslenen Avcı şöyle konuştu:

"ODTÜ bir markadır. Ancak şiddet markası değildir. Akademik hüviyetiyle bir markadır. Sadece ODTÜ değil Hacettepe ve Ankara Üniversitesi'nde olay çıkarmaya çalışan öğrenciler biraz okusunlar. Karl Marx'ın 'Louis Bonaparte'nin 18. Brumeri'ni okusunlar" dedi.

'SÖMESTR VE KAR AÇIKLAMASI'

Yaklaşan yarı yıl tatiliyle ilgili de konuşan Avcı, "Tatillerde öğrencilere ödev yüklememek gerekiyor. Bu çocuklar tatilde kendi programlarını yapsınlar. Kendi istedikleri kitapları okusunlar. Öğretmenleri de kitap önerisinde bulunabilir. Kar yağışıyla ve bölgesel tatillerle ilgili karar mercii valiliklerimizdir. Gerektiği zaman gereken ölçekte önlem alıyorlar" dedi. (Hürriyet)

Bakan Avcı'nın önerdiği kitapta Marx neyi anlatıyor?