Nagehan Alçı'dan Şefkat Tepe tepkisi: Zekanızı geliştirerek yazın!

Nagehan Alçı'dan Şefkat Tepe tepkisi: Zekanızı geliştirerek yazın!
Nagehan Alçı'dan Şefkat Tepe tepkisi: Zekanızı geliştirerek yazın!
Nagehan Alçı, eşi Rasim Ozan Kütahyalı'yı da hedef alan 'Şefkat Tepe' dizisine ağır eleştiride bulundu.

 

CNNTürk'te yayımlanan 'Dört Bir Taraf ' programının yorumcularından Nagehan Alçı, Şefkat Tepe dizisinin senaristlerine; 'Zekanızı geliştirerek birşeyler yazın' dedi.
Alçı'nın canlı yayında yaptığı o açıklama: "'Son derece komik , ciddiye alınmayacak bir şekilde bir takım komplolarla Rasim'i de hedef alarak, başka bir takım isimleri de hedef alarak böyle komplolar içerisine girmesini ben akıl eksikliğine bağlıyorum. Oradaki hangi arkadaşlar bu senaryoyu yazdılarsa zekâlarını geliştirerek üzerine bir şeyler eklesinler.
Kanal yöneticilerinin haberi olsa eminim izin vermezlerdi. Eminim kanal yöneticileri bundan haberdar değil. Haberdar olsalar buna izin vereceklerini sanmıyorum. Biz orada bir akıl olduğu varsayımıyla hareket ediyoruz. Türkiye 'nin önemli dinamiklerinin fikir üreten noktalarda olduğunu varsayarak analizler yapıyoruz. Ortaya çıkacak ürün böyle bir şeyse ben bunu açıkçası hareketi de yakıştıramam."

 

gazeteciler.com


  http://www.radikal.com.tr/116186611618664

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yine Kavram Kargaşası. - Clear

  Gına getirdi artık şu kavram kargaşası,bir çok kişinin de ya işine geliyor,ya kolayına geliyor ya da hoşuna gidiyor böylesi netlikten uzak flulaşmış dil ortamı...Öyle ki ilgili dal uzmanları bile bu kargaşaya çanak tutar hale geldiler,işin sınırlarını ayırmakta güçlük çekince,dondurmak ve ileriye dönük açık kapı bırakarak muhafaza etmek yerine,kolaya kaçıp içiçe sokarak geçiştiriveriyorlar ama bilimi katlediyorlar."Zeka" genetiktir,doğuştandır,gelişmez.Gelişen "akıl"dır,deneyim ve doğru bilgilerle donandıkça gelişir."Mantık" da doğru bilgi ve deneyimlerle beslenir.Ancak üçü de birbirinden farklı ögelerdir.Zeka yani "anlak",doğuştan olan,öğrenme ve anlama ve de algılama kapasitesi ve yeteneğidir.Akıl ise var olan zekayı kullanabilme becerisidir,sonradan öğrenilir ve gittikçe gelişir.Mantık da,aklın kullanımında uygulanan muhakeme becerisidir ki bu da sonradan gelişir,aynı akıl gibi doğru bilgilerle ve deneyimlerle beslenir,beslendikçe de gelişip mükemmelleşir.Doğuştan "belirgin" olan bir şeyin nesini geliştireceksiniz? Burada ancak "Vermeyince Mabut,neylesin Mahmut" sözü geçerlidir.İki gözü olan birine,üçüncü göz mü ekleyeceksiniz.Anca,gözlük,büyüteç,dürbün,teleskop gibi takviyelerle görebilme becerisini artırabilirsiniz.Hal böyleyken,doğal bakışla ufuktaki bir nesneyi göremeyen normal bir gözü,dürbünle görebilir hale getirdiğinizde,gözün görme kapasitesini mi geliştirmiş olursunuz yoksa görebilme becerisini mi artırmış ve geliştirmiş olursunuz? Artık şu kargaşaya son verelim lütfen...

  Yalnızca Zeka Mı? - yasakilac

  Nagehan Alçı'yı eleştirdiği anlamda çok zeki buluyorum. Kendisi tartışmaları zeki ve provakatif bir üslupla istediği mecrada konuşturabiliyor. Ama bence bir yazar çizer veyamedya insanın da zekasını geliştirmekten önce ahlaki tutumunu da sorgulayıp geliştirmek gerekli.

  AKIL - HARAYDIN

  Bu akıl nasıl bir şeyse sadece herkeste bulunuyor ama bir başkasında kesinlikle bulunmuyor.Bir film adı üzerinde palavradan bir film.Dinlenme,eğlenme,hoşça vakit geçirme için uydur uydur yaz.Bunu akla davet etmek akla ziyan değil mi?

  okuz oldu ortaklik bozuldu - retrosaurus

  n'oldu ya size, sinerjiniz mi bozuldu? kiyamaam... bu aralar birbirine giren insanlara bakiyorum da vallahi nasil seviniyorum anlatamam. cunku beennn puslu havalari seven karanliklar prensiyimmmm. yok ya yok degilim oyle. sadece karanlik kurul mutevelli heyeti baskaniyim. yok bee saka. ben sadece national geographic'te birbirine giren cakallari izlemekten keyif alan bir sade vatandasim...