Namık Durukan, Can Dündar'ın müdahalesiyle Newroz'da

Namık Durukan, Can Dündar'ın müdahalesiyle Newroz'da
Namık Durukan, Can Dündar'ın müdahalesiyle Newroz'da
Diyarbakır Newroz Meydanı'ndaki basın bölümüne İmralı zabıtları haberini yapan Namık Durukan alınmak istenmedi.

Radikal.com.tr - Newroz Meydanı'nda basına ayrılan bölüme Milliyet gazetesinin İmralı zabıtları haberini yapan muhabiri Namık Durukan alınmak istenmedi. Milliyet yazarı Can Dündar'ın müdahalesiyle ikna olan yetkililer Durukan'ın alana girmesine izin verdi. 
İmralı'ya yapılan ikinci ziyarette BDP Heyeti'nde yer alan Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder ve Altan Tan ile Abdullah Öcalan 'ın görüşmelerinin tutanaklarının Milliyet gazetesinde yayınlanmasının ardından 'sürece sabotaj' tartışmaları başlamıştı. Hasan Cemal'in Milliyet'ten ayrılmasına kadar uzanan süreç sonunda BDP'den iki Parti Meclisi üyesi istifa etmiş, bir çalışan işten çıkarılmıştı. Ayrıca tutanakların fotoğraflarını çekerek çoğalltığı belirtilen bir DİHA muhabiri de işten çıkarılmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/112611311261132

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Pazarlık süreci - harbiden

  Gerçek gazetecilik yapanlar cezalandırılıyor. Üstelik kürt sorununun ne olduğunu derlitoplu anlatan tek kitabın sahibi Hasan Cemali de sürece sabotaj düzenleyen kişi olarak algılamamız isteniyor. Halktan gizleyerek yapılan işten barış değil anca pazarlık cikar.

  İzleyelim. - Clear

  İzleyelim bakalım,Sn.Eyüp Can'ın savunması ve deyişiyle "Basın Şehveti" başka neler üretecek?