Namlunun ucu Hürriyet'e doğru

Güneşli'deki Hürriyet Medya Towers yakınlarında, namlusu binaya yöneltilmiş Kalaşnikof marka bir otomatik tüfek bulundu. Yanında bir cep telefonu bulunan demir sehpa üzerindeki Kalaşnikof'un, ateşe hazır düzeneğe sahip olmadığı belirlendi.

İSTANBUL - Güneşli'deki Hürriyet Medya Towers yakınlarında, namlusu binaya yöneltilmiş Kalaşnikof marka bir otomatik tüfek bulundu. Yanında bir cep telefonu bulunan demir sehpa üzerindeki Kalaşnikof'un, ateşe hazır düzeneğe sahip olmadığı belirlendi.
Dün sabah binanın 300 metre uzağındaki boş arazinin yakınından geçen bir vatandaş, cep telefonu gördü. Telefonu almak için araziye inen vatandaş, namlusu Hürriyet Medya Towers'a yöneltilmiş demir sehpa üzerindeki Kalaşnikof'u fark etti. Vatandaşın ihbarıyla olay yerine gelen polis ekipleri, Kalaşnikof marka bir otomatik tüfekle, 30 mermi buldu. Ayrıca tüfeğin atış sırasında devrilmemesi için üzerine kum çuvalı konulmuştu.
Güvenlik önlemi olarak çevredeki otoparklar boşaltıldı. Silahın bulunduğu arazinin önündeki Basın Ekspres yolu trafiğe kapatıldı. Namlunun doğrultulduğu Hürriyet Medya Towers'ın sağ bloku da boşaltıldı. Uzaktan kumandalı robotla silah incelendi. Ayrıca bomba imha ekipleri, Hürriyet Medya Towers'ta arama yaptı.
Etkisiz hale getirilen silah incelenmek üzere Emniyet'e götürüldü. Polis, tüfeğin, ateş etmesini sağlayacak bir düzeneğe sahip olmadığını söyledi.
Silahın mermi yatağının boş olduğunu belirten polis, ateşlemede kullanılacağı düşünülen cep telefonuyla silah arasında bağlantıya rastlanmadığını açıkladı. Polis, saat motorlu düzenekte tetiğin çekilmesini sağlayacak kadar güç uygulayacak bir mekanizmanın olmadığını kaydetti.