Narin'in annesi sığınmaevine, kardeşi yurda...

DİYARBAKIR - Siirt’te altıncı kattan atılan ve  kaldırıldığı hastanede ambulansa bindirilirken beş  yerinden bıçaklanan 17 yaşındaki Narin E. ilgili olarak sosyal hizmet uzmanlarınca hazırlanan rapor tamamlandı.
Raporu hazırlayan sosyal hizmet uzmanları koruma altına alınan anne, 12 yaşındaki erkek çocuğu ve ailenin diğer bireyleriyle görüştü. Uzmanların hazırladığı raporun bir kopyası Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Rapor çerçevesinde, Narin E’nin koruma altında bulunan annesinin sığınmaevine, 12 yaşındaki erkek kardeşi F.E’nin yetiştirme yurduna yerleştirileceği ancak can güvenliği nedeniyle anne ve çocuğun barınacağı yerlerin gizli tutulacağı belirtildi. Narin E’nin anne ve babasının imam nikâhlı olduğu, annesinin alkolik olduğu bildirilen babasınca sık sık şiddete uğradığı ve evden ayrılarak baba evine  yerleştiği ve tekrar geri döndüğü öğrenildi.
Bu arada Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören Narin E. dün yoğun bakımdan ortopedi servisine alındı. Narin’in vücudundaki kırıklar nedeniyle ameliyat olması gerektiğine karar verildi.
Öte yandan Narin’i bıçaklayan ve tutuklanan Abdurrahim E.’nin akli dengesinin yerinde olup olmadığının anlaşılması için hastaneye sevk edilmesine karar verildi. (aa)