Narkotik köpeği Deco 100 kilo eroin buldu

Narkotik köpeği Deco 100 kilo eroin buldu
Narkotik köpeği Deco 100 kilo eroin buldu
Emniyet Müdürlüğü'nün 'Beyaz Zehir' operasyonunda narkotik köpeği 'Deco' tarafından yapılan aramada bir otomobilin motor, bagaj ve stepne bölgelerinde özel yapılmış gizli bölmelerde 188 paket yaklaşık 100 kilo eroin ele geçirildi
HASAN BÖLÜKBAŞI

AKSARAY - Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube ekiplerinin düzenlediği ‘Beyaz Zehir’ operasyonu ile bir otomobilde narkotik köpeği ‘Deco' sayesinde 188 paket haline getirilmiş 100 kilo eroin ele geçirdi.

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube ekipleri eroin sevkiyatı yapılacağı haberini alarak harekete geçti. ‘Beyaz Zehir Operasyonu' adı altında çalışma başlatan ekipler Aksaray- Adana karayolunda önlem aldı. Halil İbrahim Tapka yönetimindeki 27 HA 258 plakalı otomobil polis noktasında durduruldu. Narkotik köpeği ‘Deco'nun katıldığı arama sonrası ilk olarak otomobilin torpido gözüne gizlenmiş 500 gram eroin ele geçirildi. Daha sonra Aksaray Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilen araçta narkotik köpeği ‘Deco' tarafından yapılan aramada motor, bagaj ve stepne bölgelerinde özel yapılmış gizli bölmelerde 188 paket yaklaşık 100 kilo eroin ele geçirildi. Otomobilin sürücüsü Halil İbrahim Tapka polis tarafından göz altına alındı.

Aksaray'da 100 kilo eroinin ele geçirilmesinde büyük rol oynayan ‘Deco' isimli narkotik köpeğinin yaptığı başarılı çalışmalarla göz doldurduğu bildirildi. Aksaray Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürü Ünsal Tursun, Alman kurdu olan Deco'nun Ankara Gölbaşı’nda özel eğitimini tamamladıktan sonra göreve başladığını söyledi. 6 ay önce şubelerine polis olan eğitmeni ile birlikte gelen Deco'nun bugüne kadar başarılı operasyonlarda görev aldığını kaydeden Ünsal Tursun, “Göreve başlayalı 6 ay olmasına rağmen başarılı işler çıkardı. Yaptığımız çalışmalarda 27 kilo esrarın ele geçirilmesini sağladı. Ev aramalarında 250 paket esrarın yakalanmasında yardımcı oldu. Son olarak da 100 kilo eroinin ele geçirilmesinde büyük rol oynadı” dedi.

Deco'nun Ankara'dan getirtilen özel yiyeceklerle beslendiğini dile getiren Ünsal, sürekli polis olan eğitmeni tarafından da eğitildiğini kaydetti.(dha)