Narkozdan ölüme...

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Dipsizgöl İlköğretim Okulu öğretmeni Cengiz Buyruk, narkoz kurbanı oldu. Bir ay önce halı sahada sağ topuğuna darbe alan 31 yaşındaki öğretmen, ağrıları bir türlü geçmeyince Özel Köroğlu Tıp Merkezi'ne başvurdu.

BOLU - Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Dipsizgöl İlköğretim Okulu öğretmeni Cengiz Buyruk, narkoz kurbanı oldu. Bir ay önce halı sahada sağ topuğuna darbe alan 31 yaşındaki öğretmen, ağrıları bir türlü geçmeyince Özel Köroğlu Tıp Merkezi'ne başvurdu. MR'da 'aşil tendon' yırtığı tespit edilen Buyruk, önceki akşam ameliyata alındı. Anestezi uzmanı Dr. Turgut Coşan tarafından narkoz verilen Buyruk'un kalbi durdu.
Bir çocuk babası Buyruk'un ailesi genç öğretmene fazla narkoz verildiği iddiasıyla polise başvururken Cumhuriyet Savcısı soruşturma başlattı.
Hastane ise iddiayı reddetti. Opr. Dr. Baki Elhan ise "Ameliyat öncesi tüm tahlilleri yapıldı" dedi. Narkozu veren Dr. Turgut Coşan da "Anestezi her hastanın kilosuna göre yapılır. Bu hastanın da kilosuna göre anestezi yaptık. Ancak narkozu verir vermez hastanın kalbi durdu. Anestezi uygulamalarında bazen böyle olaylar olabilir. Çok az rastlanan bir durum. İhmalimiz söz konusu değil" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7666637666630

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.