'Nasılsa hapisten çıkamam' deyip ilk cinayetini de itiraf etti

'Nasılsa hapisten çıkamam' deyip ilk cinayetini de itiraf etti
'Nasılsa hapisten çıkamam' deyip ilk cinayetini de itiraf etti
Bursa'da iki kişiyi öldürmekten yakalanan kişi, 'nasılsa müebbet verirler' diyerek işlediği ilk cinayeti de soğukkanlılıkla anlattı.

İNEGÖL - 36’ncı doğum gününü kutlayan Hasan Zengin ile 31 yaşındaki İbrahim Uzan 11 Ocak 2013 gecesi İnegöl’e bağlı Kurşunlu Beldesi’ndeki bir restorantta fotoğraf çektirirken arka masada oturan bir dokuma atölyesinde çalışan 28 yaşındaki Fatih Tetik ile tartıştı.

Fatih Tetik kendilerine gülen Zengin ile Uzan’ı çıkan tartışma sonucu bıçaklayarak öldürdü, 2 kişiyi de bıçakladı. Olaydan sonra kaçan Fatih Tetik, yakalanacağını anlayınca geçen 21 Ocak günü teslim oldu. Onunla birlikte 5 kişi daha kavga nedeniyle gözaltına alındı.

Zengin ile Uzan’ı öldürdüğünü itiraf eden Fatih Tetik, arkadaşlarının sorgularından elde edilen bilgiler ışığında, kendisinden 28 Ekim 2012 tarihinden itibaren haber alınamayan İrfan Menteş konusunda da sorgulandı.

ÖNCE SİGARA İSTEDİ SONRA İTİRAF ETTİ
İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde polislerden istediği tek bir sigarayı içen Fatih Tetik, "Hasan Zengin ve İbrahim Uzan’ı öldürdüğüm için kesin ömür boyu hapis cezası alırım. Cezaevinden çıkmam hayal olur. Artık sakladığım gerçeği açıklamamda bir sakınca yok. Arkadaşım İrfan Mentiş’i ben öldürdüm" dedi.

Cinayeti işlediği 28 Ekim günü aralarında İrfan Mentiş’in de bulunduğu 7 arkadaşı ile bir yakınının düğününe gittiğini burada aşırı derecede alkol aldığını söyleyen Tetik, işlediği cinayeti ve sonrasını şöyle anlattı:

‘KİM DAHA ÇOK İÇTİ’ KAVGASI
"İrfan benimle, ’Fatih ben senden çok daha fazla içki içtim’ diyerek tartışma başlattı. Ben gerçekten ondan çok içmiştim. Düğünden sonra gezmek için Kurşunlu Beldesi’nin en güzel yeri olan Şahin Tepe’ye gittik. İrfan burada benimle yine aynı konuda tartışıp küfür edince, otomobilin arkasında bulunan tek kırma tüfeği alıp, ’Hak ettiği gibi yaşayan, hak ettiği gibi ölür’ diyerek kafasına sıktım. Daha sonra tüfekle cinayete tanık olan 6 arkadaşıma, cesedi alıp boş bir arazide gömeceğimi söyledim. Kan akmasın diye kafasına çöp torbası geçirdiğim cesedi otomobilin bagajına yerleştirdim. Yanlarından ayrılırken, ’Sakın ola ki beni ihbar etmeyin. Yaşanan bir sır olarak kalacak. Şunu çok iyi bilmenizi istiyorum. Şikayet ederseniz gözaltına alınırım. Ceset varsa, cinayet de vardır. Ben iki gün direnir yer göstermem ve çıkarım. Sonra sizi de İrfan’ın yanına gömerim’ dedim. Bir gün sonra onları kahvede toplayıp bir kez daha uyardım. Korktular. Kendi aralarında dahi konuşmaya cesaret edemediler. Restoranda içerken çıkan kavgada Hasan Zengin ve İbrahim Uzan’ı öldürdüm. O suçları kabul ettikten sonra bu cinayeti söylememin bir sakıncası yok."

İşlediği cinayetleri soğukkanlılıkla gülerek anlatan Fatih Tetik, sıkı güvenlik önlemleri altında sevkedildiği mahkemede üç ayrı cinayet suçundan tutuklanarak cezaevine kondu.

DHA - Bülent CİVANOĞLU / Seyfettin ARAS