Nazife Babayiğit 2 ay sonra bahçeye çıkabildi

Nazife Babayiğit 2 ay sonra bahçeye çıkabildi
Nazife Babayiğit 2 ay sonra bahçeye çıkabildi
PKK'lı oğluna kazak gönderdiği için açılan davada verilen hapis cezasının ev hapsine dönüştürülerek elektronik kelepçe takılan 77 yaşındaki Nafize Babayiğit'in, belirli saatlerde dışarı çıkmasına izin verildi.

KOCAELİ - "Terör örgütüne yardım ve yataklık" suçundan yargılandığı davada verilen hapis cezasının ev hapsine dönüştürülerek elektronik kelepçe takılan 77 yaşındaki Nafize Babayiğit'in, belirli saatlerde dışarı çıkmasına izin verildi.

Nazife Babayiğit'in gelini Çiçek Babayiğit yaptığı açıklamada, kayınvalidesine "yardım yataklık" suçundan verilen cezanın, daha sona ev hapsine çevrildiğini anlattı.

Kayınvalidesinin ayağına 2 aydır elektronik kelepçe takıldığını ifade eden Babayiğit, "Olayın kamuoyuna yansımasından sonra Adalet Bakanlığının devreye girmesiyle annem dışarıya çıkabiliyor. Cihazı değiştirdiler, komşunun yanına gidebiliyor, evin bahçesinde dolaşılabiliyor. Gün içinde 14.00-15.00 saatlerinde dışarıya çıkabilir" diye konuştu.

"BABAM ASKERDE ŞEHİT OLDU, MEZARI GİRESUN'DA"
Nazife Babayiğit ise Kürtçe yaptığı konuşmasında, Türk ve Kürt'ün kardeş olduğuna vurgu yaparak, Türkiye 'de kardeşçe ve özgürce yaşamak istediklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın iyilikle çözüm sürecine devam etmesini istediğini anlatan Babayiğit, şunları kaydetti:

"İnşallah gevşetilen kelepçe, çözüm sürecine umut olur, inşallah barış getirir. Başbakan ülkeye barış getirsin, kan dökülmesin, kardeş kardeşi vurmasın, yeter artık. 4 tane torunum asker, bir oğlum ve bir torunum da dağda. Eskiden askerlik 4 seneydi. Babam askerde şehit oldu, mezarı Giresun'da. Yetkililerin yaptığımız çağrıya cevap vermesinden çok memnunum. Kelepçe gevşetildi, dışarıya çıkabiliyorum gezebiliyorum. Biz adaletimize güveniyoruz."