Nazilli'de polisi harekete geçiren mezar!

Nazilli'de polisi harekete geçiren mezar!
Nazilli'de polisi harekete geçiren mezar!
Aydın'ın Nazilli İlçesi'ndeki bir kabristanın bekçisi, bir gün önce açık olan bir mezar alanın üzerinin örtülerek kapatıldığını, başucuna da 'Suriyeli kimsesiz' yazısının dikildiğini görünce polise haber verdi. İhbar üzerine mezarı açan polis, kabrin boş olduğunu belirlerken; olayı kimin gerçekleştirdiğini bulmak için çalışma başlattı.

RADİKAL - Nazilli'de bulunan Eğriboyun Mezarlığı'nın görevlisi Zafer İbar, bugün saat 08.30'da, bir gün önce boş olan mezar yerinin toprakla kapatıldığını ve başucuna üzerinde 'Suriyeli kimsesiz' yazılı bir tahtanın dikildiğini gördü. Bekçi İbar önce  Belediye Mezarlık İşleri Müdürlüğünü aradı. Yeni bir defin olmadığını öğrenen İbar, ardından durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis, çevre güvenliğini aldı. Hükümet tabibinin eşliğinde polis, Savcı'nın talimatıyla mezarı açtı. Açılan mezarın boş olduğu görüldü. Kapatılıp üzeri sulanan ve yeni defnedilmiş kabir görünümü verilen mezarı kimin hazırladığının belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. (Murat GÜRKAN/NAZİLLİ/DHA)