Nazlı Ilıcak'a büyük şok

Nazlı Ilıcak'a büyük şok
Nazlı Ilıcak'a büyük şok
Sabah Gazetesi, ünlü gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak ile yollarını ayırdı.

Nazlı Ilıcak son dönemde eleştirel yazılarıyla dikkat çekiyordu. Hürriyet .com.tr'ye konuşan Ilıcak, gazete yönetiminin ayrılık gerekçesini, "fikir ayrılığı" olarak bildirdiğini söyledi. 

Ilıcak'ın Odatv'ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

" Sabah gazetesinin işime son verdiği doğru. Bugün itibariyle gazeteyle ilişkim kesildi.  Gerekçe olarak aramızdaki fikir uyuşmazlığı gösterildi. Gazete yönetimi aramızda fikir uyuşmazlığı olduğuna dair bir kanaat besliyor. Sabah gazetesi son dönemde manşetlerinde benim yazdıklarımdan, görüşlerimden farklı bir tavır alıyor. Görevime son verilmesinde bunun etkili olduğunu sanıyorum."


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Oda Tv

  ,

  haber

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  Ilıcak

  http://www.radikal.com.tr/1166933116693313

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  FIKIR AYRILIGI - Kara Ismail

  Gazete; Nazli Ilicak'i cikarma gerekcesi icin 'fikir ayriligi'demis. Insanin gulesi geliyor.. Dun partiler icin bile fikir farkliliklarinin gayet dogal oldugunu, hatta olmasi gerktigini iddia edenler, bugun kalkmis; fikir ayriligini'gerekce gostererek bir kose yazarinin isine son veriyor.. Partilerde dahi dusunce farkliliklarini savunan bir gazeteci yok mu aceba Sabah gazetesinde? Bugun bunu savunmayan yarin kendisine sira gelince bagirmasin!.. DEmokratlik,dusunce ozgurlugunden yana olmak; en cok baskalarina haksizlik yapinca belli olur. Haydi hodri meydan;demokratliginizi gosterin!N.Ilicak dun sizi savunmamis olsa bile!..

  Genc Kalmak ! - nurinyist

  Nazli hanim son 40 yildaki tum darbelere ragmen kötürüm demokrasi ile el ele genclesmeye devam etti !

  Her zaman - yuzucu

  Nazlı hanımı uzun zamandır okurum,her zaman doğru bildiğini yazmıştır ve yazdıklarının % 95 de doğru tahliller olarak algıladım.

  diyeceğim tek şey var - anlayana

  Nazlı Hanım size bu da yetmez ama evet...alın size demokrasi!

  etme bulma dünyası.. - kaşınan adam

  Zamanında içeri alınan gazetecilerin arkasından hükümetin ideolojisini savundu.Şimdi aynı duruma kendisi düştü.Ne oldum deme ne olacağım de..

  yandas-medya elstirel bir sese bile tahammul edemiyor - radi11

  Nazli hanimin elestireleri sert bile degilken. Bence cok itbar kazandi. Dik durmakla.Kaybeden Sabah ve digger yandas medya.

  fikri hür insan - selamicelik

  Herkesin fikri aynı olsaydı! insan değil, koyun olmamız gerekti...