Nazlı Ilıcak'tan dershane tartışmalarıyla ilgili ilginç iddia

Nazlı Ilıcak'tan dershane tartışmalarıyla ilgili ilginç iddia
Nazlı Ilıcak'tan dershane tartışmalarıyla ilgili ilginç iddia
Gazeteci Nazlı Ilıcak, hükümetle Gülen cemaati arasındaki dershane gerilimini MİT'in yönlendirdiğini iddia etti.

CNN Türk'te yayınlanan Dört Bir Taraf programında Nazlı Ilıcak önemli açıklamalarda bulundu. "Cemaate karşı bir operasyon yapılıyor" diyen Ilıcak, "Bu operasyonun arkasında AK Parti 'yi yönlendiren MİT var" şeklinde konuştu.

İşte Ilıcak’ın ilginç açıklamalarından bir bölüm:

Burada bir operasyon yapılıyor cemaate karşı. Bu operasyonun arkasında AK Parti ’yi yönlendiren MİT var. Ben buna yüzde yüz eminim. Çünkü bir sürü hadiselerde, kişilerin bürokraside kadrolaşıyor demesi, böceği cemaatçi polisler koydu denmesi… Her konuda laf dönüp dolaşıyor ve ‘cemaat bunu yatı’ya getiriliyor MİT tarafından . Cemaat sizin iktidarınıza ortak olmaya çalışıyor’ söylentileriyle cemaatler iktidarın arası maalesef açılmaya çalışılıyor ve açıldı.

Öyle bir yere geldi ki, lüzumsuz yere dershaneleri kapatmaya yelteniyor, lüzumsuz yere ‘beni hedef almışlardı, beni tutuklayacaklardı’ diyor, halbuki hukuken bu mümkün değil. Ben Başbakan’ın yanıltıldığı kanaatindeyim. Endişeye sevk edildiği kanaatindeyim.

Fethullah Gülen'den çok sert dershane açıklaması

Basının gündeminde 'dershane tartışması' var

 


  http://www.radikal.com.tr/116101411610145

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  arayışlar - genco940

  dershanelerden hala bir ders çıkaramadıysak, bizde bir anlaşılmazlık var galiba. Eğitim sistemimizin nerelere doğru yönlendirildiğini gözlerimizde görmez mi oldu acaba.

  demokratik bir ülkede yapilmasi lazim! - karayel1965

  toplumun tüm organizelerinden devletin haberi ve denetimi olmaliki yasal cercevede faliyet yürütüp yürütmedigi bilinsin.aksi taktirde yasal olan bir kurumda ilegaliteyi engeleyemezsiniz,bu her ülkede böyledir.devlet icinde devlet olmayi kadrolasmayi ve cetelesmeyi nasil engeleyebilirsiniz,iktidar akp olur bdp yada chp olur hic farketmez yeterki saglikli toplum denetimi olsun.toplumun yasam tercihleri zaten yasalarla belirlidir,kizli erkekli evlere müdahalede devletin degil kadrolasmis zihinlerin icraati olduguna inaniyorum.kck operasyonlari gibi,cemaatcilerin tek sira halinde elleri kelepceli halde görmeden bu feryat niye nazli hanim.

  sayın HARAYDIN - noelon

  eğitimin siyaseti olmaz, eğitimin bilimi olur... ona da "eğitim bilimleri" denir... eğitim ile siyaseti yan yana kullanmak tehlikelidir... birey ve topplumların başına büyük bela açar ne olduğunu anlayamazsınız...

  hem,hem - düş-ün bulur-sun

  Hem ilim ve bilim öğreten ehliyetli Cumhuriyet öğretmenlerinin dersaneleri açılsın, Hem de yalan dolan öğreten, hiçbir bilimsel yanı olmayan, din için çocuk örgütleyip Cumhuriyet ,laiklik ve demokrasi düşmanı yetiştiren, din ve tarikat dershaneleri, kuran kursları kapatılsın. Hatta Yurt dışında neyle meşgul olduğu tam bilinmeyen Ululararası gizli servilerin kontrolünde olan, sahte Türk okulları kapatılsın. Kendi ülkendeki çocuğu okula gönderemezken , Afrikalı çocukları Türk okuluna göndermek samimi değil, şüphe uyarıcıdır. Türkçe Olimpiyatı derken bile birince kelime Türkçe , ikinci kelime Olimpiyat, yani Yunancadır. Yunanca kötü dil değildir, ama ''Türkçe Olimpiyat'' demek de, Türkçe bilinmediğini gösterir. Türkçe bilmeyen de, niye Türkçe okulu açar ki? Akıl var mantık var. İhanetin batağında yüzüyorlar. Ama nereye kadar ?

  AK PARTİDEN DAHA İYİ - HARAYDIN

  Millet AKP den daha iyi yapacak biri olduğuna inansa AKP ye değil ona oy verir, bu iki iki dört.Alternatiflerden on kat daha iyi yaptığını ispat etmese yüzde 50//55 oyu olmaz AKP nin bu da iki iki daha dört.Ama yanlışa yanlış diyebilmek erdemdir.Alternatifim yok yanlış da olsa bildiğimi yaparım demek erdem değildir.Dersane kaldırma ve devamı dışında dersane reformu lazım bize. Açık lise ile biz devamlı eğitimi 8 yılda bıraktık, bu yanlış en az 10 yıl olmalı.Bu ne demek 11 ve 12.sınıfı açık lise yapın, dersaneler şimdiki programı ile açık lise kurumu olsun.Yani aynı öğrenci hem okula hem dersaneye gitmek zorunda kalmasın, isteyen gitsin.Dersane 11 ve 12.sınıfa misafir öğrenci okulu olsun.Şu anda lazım olan bu.Boşalan okullara zorunlu herkes 9 ve 10.sınıfa gelsin, kızimamhatip kızmeslek alternatifi her köşede kızlara alternatif olsun.Şimdi ne oluyor.Bunlar açık liseye kaydoluyor,eğitimi unutuyor,kara cehalete teslim ediliyor bu yanlışa yanlış diyebilmek erdemdir.Eğitim siyaseti bu gerçeği görmek zorundadır.