Nazlı Ilıcak'tan Erdoğan'a sert sözler: Utanıyorum!

Nazlı Ilıcak'tan Erdoğan'a sert sözler: Utanıyorum!
Nazlı Ilıcak'tan Erdoğan'a sert sözler: Utanıyorum!
Gazeteci Nazlı Ilıcak, CNN Türk'te katıldığı 'Dört Bir Taraf' programında öğrenci evlerinin denetlenmesi konusuyla ilgili çok sert sözler söyledi...

Gazeteci Nazlı Ilıcak, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Dört Bir Taraf programında öğrenci evlerinin denetlenmesi konusunda flaş sözler söyledi. Ilıcak, "Bu işlem hukuk dışı olduğunu söylüyorum. Buradan oy gelecekse hiç gelmesin. Ben utanıyorum" dedi.

Erdoğan: Gerekirse yasal düzenleme yaparız


Başbakan Erdoğan 'ın " Kız ve erkeklerin aynı evlerde kaldığı ihbarlarını bir kenara atamayız. Valiliklerimizle, emniyet teşkilatımızla bu tür ihbarları değerlendirip, üzerine gidiyoruz" sözleri üzerine Nazlı Ilıcak, "Bu tavır ne demokrat, ne muhafazakar bir tavırdır. Evlere müdahale edildiğini hiç görmedim. Şiddetle kınıyorum. Buradan oy gelecekse gelmesin. Ben göğsümü gere gere Erdoğan'a oy verdim dedim. Şimdi hakikaten utanıyorum" dedi.

Kızlı erkekli kalmaya karşı ilk yönetici harekete geçti


Nazlı Ilıcak'ın açıklamaları şu şekilde:


  http://www.radikal.com.tr/1159280115928016

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Buradan oy - Buffalo Bill

  Buradan oy gelecekse hiç gelmesin mi? Sizin oylar nereden geliyo sanıyodunuz Nazlı Hanım?

  yahu siz inandınız mı şimdi? - subliminal

  iyi polis kötü polis, tez de benim antitez de ben. bir şeyler canlandı mı kafada?

  Sarhostu galiba - futbol

  Neler duyuyorum nazli hanim ayip cok ayip...ne demek demokrasiye sigmaz?bal gibi de sigar,yani erdoganin demokrasisine yani fasizme.ama sizin bile gec de olsa görmeniz beni umutlandirdi lakin basina geleceklerden sonra da ayni cesareti gösterebilecekmisin bakalim.erdogan eski defterleri acarsa bakalim ne olacak!mesela Tercüman gazetesi kocaniza ait oldugu zamanlari kastediyorum...gercekten merakla bekliyorum.

  Yarası olunca... - gerçeklik

  Her tarafa yaranmaya çalışan, milletvekilliği adaylığı kabul edilmeyince çakacak fırsat kollayan birinden emin olun ki sayın başbakanda farklı bir tepki beklemezdi. Ne demiş sayın başbakan kızlar ve erkekler evlilik dışı münasebette bulunmasınlar. Buna itirazı olanların cibiliyetlerini biliyorduk da milletin değer yargılarını sözde benimser gözüküp de içselleştirmeyenleri bilmiyorduk doğrusu. Başbakanın bu tespitine karşı çıkanların toplum gözünde ki algılarından habersiz başbakana saldırmaları toplumca not ediliyor haberiniz olsun. Oldukça zeki bir siyasetçi ve böyle bir konuda resmen zinayı savunan ve meşrulaştıran bir anlayışı destekleyen kim olursa olsun kendisine karşı mevzi kaybedeceğini bilerek topa dalıyor. Karşı tarafta sanki gol yemek için kaleyi sonuna kadar açık bırakıyor. Böylece zihniyetleri ifşa ederek kendisi güçlendikçe savunduğu doğruların dile gelmemiş olması güçsüzlüğü de ortadan kalkıyor. Kısacası bir taşla bir çok kuş vuruyor.Şimdi bende dahil toplumun ezici çoğunluğunun gözünde nazlı hanım ve benzerleri zinaseverler olarak görülüyorlar.

  Sen de sorumlusun. - citizen

  Keşke ona oy vermeyen ve vermemekte direnen diğer yüzde 50 uyandığı, bu zihniyetin ülkeyi nasıl bir karanlığa sürükleyeceğini anladığı zaman uyanmış olsaydın bayan Nazlı Ilıcak. Sen ve senin gibiler de en az AKP zihniyeti ve bay Erdoğan kadar sorumlusunuz bugün gelinen noktadan...Şimdi utanıyor olman neye yarar.

  Nazlı'nın hatırlattıkları - UlasK

  M. Niemöller adlı bir Alman demiş ki: "Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim. Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim. Benim için geldiklerinde, sesini çıkartacak kimse kalmamıştı." Nazlı'nın durumu bu Niemöller'in durumunu hatırlattı bana!

  YİĞİT - HARAYDIN

  İki yiğit kadın vardı, hadlerini bildirmek için üzerlerine gelen yüzlerce erkek karşısında dimdik duran. Nazlı Ilıcak, Merve Kavakçı. Nazlı Ilıcak doğru bildiğini söylemekten ve yapmaktan kaçınmayan bir bacıyan-ı demokrasidir, ne dediğine bakmak gerek.