Nazlı Ilıcak'tan Metiner'e sert yanıt: Hiç uğraşamam

Nazlı Ilıcak'tan Metiner'e sert yanıt: Hiç uğraşamam
Nazlı Ilıcak'tan Metiner'e sert yanıt: Hiç uğraşamam
Dört Bir Taraf programında AK Parti'yi 'kızlı-erkekli' meselesi için eleştiren ve "Utanıyorum" diyen gazeteci Nazlı Ilıcak, kendisine tepki gösteren Ak Parti milletvekili Mehmet Metiner'e yanıt verdi.

 

Metiner,  "Şayet Ilıcak, sahiden Başbakan ve AK Parti 'den utanıyorsa, Sayın Başbakan Erdoğan vasıtasıyla ve ona yakınlık üzerinden elde ettiği köşe ile imkanları elinin tersiyle itsin" demişti.

gazetevatan.com'a konuşan Nazlı Ilıcak ise şunları söyledi:

BU DEMEK OLMUYOR Kİ

"Ben 1974'ten beri köşe yazarıyım. Hep de üst düzey, okunan bir televizyoncu, gazeteci oldum. Ne köşemi, ne de televizyon programlarımı tek bir kişiye borçluyum. Bu, başarıyı kimseye borçlu değilim. Ben hep dindar kesimin mağduriyetini savundum. Başörtüsü meselesinde, 28 Şubat'ta; her ortamda. Bu demek olmuyor ki, onlarla aynı düşüneceğim"

BÜLENT ARINÇ DA BENİM GİBİ DÜŞÜNÜYOR
"Hep dedim ki köşemde, televizyonda; 'Bu insanlar böyle düşünüyorlar. Dindarlar... Ancak sizin hayatınıza karışmayacaklar' E şimdi böyle bir açıklama gelince ben de bu sorumluluğun altına giriyorum. Kefil olmuşum. 'Utanıyorum' dediğim şey budur. Sadece ben de değil, Bülent Arınç da böyle düşünüyor. Laiklik farklı seçenekler sunmaktır. Nasıl bütün yurtlar karma olsun diyemezseniz, karma yurtlar kaldırılsın da diyemezsiniz. Şikayet üzerine eve baskın düzenleyemez."

METİNER'LE FİLAN UĞRAŞAMAM
"Metiner beni izlemeye devam etsin. Belki doğru bir şeyler öğrenir. Bunlar böyle işte; öfkeleniyorlar, göze girmeye çalışıyorlar filan... Metiner'le filan uğraşamam hiç. Ben sadece onlarla uğraşmıyorum ki; şimdi de bir eleştiri yöneltince hükümete 'Biz sana dememiş miydik?'çilerle uğraşıyorum. Herkes aynı mı düşünecek. Dün seviyordum, bugün sevmiyorum. Yarın destekleyebilirim. Neden körü körüne her şeyi kabul etmek zorundayım ki?"

 

Nazlı Ilıcak'tan Erdoğan'a sert sözler: Utanıyorum!

 

Mehmet Metiner'den Nazlı Ilıcak'a sert cevap!