Nazlıcan Özkan'dan baklava börekli ziyaret isyanı: Beni niye soydunuz!

Nazlıcan Özkan'dan baklava börekli ziyaret isyanı: Beni niye soydunuz!
Nazlıcan Özkan'dan baklava börekli ziyaret isyanı: Beni niye soydunuz!
Ergenekon'dan tutuklu olan gazeteci Tuncay Özkan'ın kızı Nazlıcan Özkan, tutuklanan bakan oğullarının yakınlarının börekli yaptığı cezaevi ziyaretini eleştirdi.

 

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ile Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan tutuklanarak, Metris Cezaevi'ne gönderilmişti. Bakan oğullarının yakınları dün cezaevi ziyaretine baklava, börek ve bavullarla geldi.

DOĞRU ANLAŞILSIN

Ergenekon davasında tutuklu olan gazeteci Tuncay Özkan'ın kızı Nazlıcan Özkan twitter hesabından bu duruma tepki gösterdi. Özkan, ''Bakan çocukları anne börekleriyle beslenmiş, tamam. Ama ben 15 yaşımdayken cebimden şeker çıktı diye niye beni soydunuz metris cezaevi?'' diye yazdı. Özkan'ın diğre twiti de şöyle oldu: "Doğru anlaşılsın istiyorum, isyanım bakan çocuklarının yediği börek filan değil... sadece 'sorular sordum, sormamam gereken."

BÖREKLE GELDİLER

Bakan Zafer Çağlayan'ın eşi Songül Çağlayan dün oğlunun yattığı Metris Cezaevi'ne börek, baklava paketleri ve bavullarla gelmiş cezaevinde yaklaşık 2 buçuk saat kalmıştı. Çağlayan'ın ardından da soruşturmanın diğer tutuklusu, bakan Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in yakınları olduğu öğrenilen ziyaretçiler de beraberinde getirdikleri paket ve bavullarla içeri girmişti.