Nazlıcan Özkan'dan baklava börekli ziyaret isyanı: Beni niye soydunuz!

Nazlıcan Özkan'dan baklava börekli ziyaret isyanı: Beni niye soydunuz!
Nazlıcan Özkan'dan baklava börekli ziyaret isyanı: Beni niye soydunuz!
Ergenekon'dan tutuklu olan gazeteci Tuncay Özkan'ın kızı Nazlıcan Özkan, tutuklanan bakan oğullarının yakınlarının börekli yaptığı cezaevi ziyaretini eleştirdi.

 

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ile Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan tutuklanarak, Metris Cezaevi'ne gönderilmişti. Bakan oğullarının yakınları dün cezaevi ziyaretine baklava, börek ve bavullarla geldi.

DOĞRU ANLAŞILSIN

Ergenekon davasında tutuklu olan gazeteci Tuncay Özkan'ın kızı Nazlıcan Özkan twitter hesabından bu duruma tepki gösterdi. Özkan, ''Bakan çocukları anne börekleriyle beslenmiş, tamam. Ama ben 15 yaşımdayken cebimden şeker çıktı diye niye beni soydunuz metris cezaevi?'' diye yazdı. Özkan'ın diğre twiti de şöyle oldu: "Doğru anlaşılsın istiyorum, isyanım bakan çocuklarının yediği börek filan değil... sadece 'sorular sordum, sormamam gereken."

BÖREKLE GELDİLER

Bakan Zafer Çağlayan'ın eşi Songül Çağlayan dün oğlunun yattığı Metris Cezaevi'ne börek, baklava paketleri ve bavullarla gelmiş cezaevinde yaklaşık 2 buçuk saat kalmıştı. Çağlayan'ın ardından da soruşturmanın diğer tutuklusu, bakan Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in yakınları olduğu öğrenilen ziyaretçiler de beraberinde getirdikleri paket ve bavullarla içeri girmişti.

 


  http://www.radikal.com.tr/116764611676466

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yağlı oklava - xêwna mêlle

  'zengin yasayı,para kesesinde taşır' j.jacques rousseau.bunlar ayakkabı kutusunda saklayıp,bavullarca yiyorlar ne diyelim boğazlarına dizilsin halkın parasının her kuruşu!

  Getirin Dervisi geri. - Candem

  Bu ülkede ben iki tane siyasetci taniyorum. Biri kara oglan Bülent Ecevit. Onca yil basbakanlik ve bakanlik yapti, tek dairesinden baska bir seyi yok. Ikinci adamda Kemal Dervis, hazineyi hirsiza hayine kapatmisti. Sanmayin memleketin basarisin AKP ye ait. Eger ki memlekette birkac iyi sey oluyorsa, onlar da Kemal Dervis´in sayesinde. Saygilarimla

  ANAYAS MADDE 10. HERKES ESITTIR DIYORMUS!.. - Kara Ismail

  "Anayasa`nın 10. Maddesi : Kanun önünde Eşitlik Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar." Anayasa'mizin 10. maddesi boyle der. Suleyman Demirel;"bu ulkede ucuncu sinif vatndas yok, herkes birinci siniftir" derdi.Tum bunlar laftan oteye gitmedi ulkemizde.. Parasi olan birinci sinif oldu hep.Olmayn da ucuncu sinif. Biz emegiyle gecinenler;soyguna, hirsiza karsi cikmadan, demokratik halktan yana bir Turkiye yaratmadan hep zenginler, gucluler birinci sinif, fakirler de ucuncu sinif kalacaktir.. Bu adaletsizlige ve esitsizlige dur demek icin ucuncu sinif kategirsinde bulunanlar guclerini birlestirip; kendi iktidarlarini kurmaktir tek kurtulus!..

  ne kadar paran var sa - tekavutgedikli

  Benim bundan anladığım Ne kadar paran var sa o kadar insan hakkı çiğneyebilirsin. Bunların cezasınız bu dünyada bize göstermemekle neyin imtahanını yaparsın ki yüce rabbim.

  Yiyin beyler yiyin... - citizen

  Yani içerde de, dışarda da yemeye devam...Afiyet olsun denmesi beklenmiyor herhalde...

  Vurgun böreği - maximus12

  O böreğe bir isim taktım 'VURGUN BÖREĞİ' .Ülkenin halkın yani bizim 86 milyar tlmizi çalan adamlar elbetteki davul zurnayla gelecek .Şuanda kutlama yapıyorlardır.Halkın parasını çaldılar ama işin garibi hala mensubu olduğu partiye oy verenler hala bu adamlara inanıyor.Aslında belkide inanmak için çırpınıyorlardır.Çünkü din kitap deyip duran bu adamları ilahlaştıranlar utançları belli olmasın diye inanıyorlardır.İsrail oyunu deyip unutmak isterler ama artık zaman unutmak zamanı değil. Bu yaptıkları şimdi olmasa bile bir onlara inananları şüpheye düşerecektir..