Ne çektin be Amanpour!

Ne çektin be Amanpour!
Ne çektin be Amanpour!
CNN International'da yaptığı programlarla tanınan ünlü haberci Christiane Amanpour, bugün Takvim gazetesinde manşetten yayımlanan hayali söyleşiye Twitter'dan tepki verdi. Hayali söyleşiyi yapan Mevlüt Yüksel karşı saldırıya geçti!

Christiane Amanpour öyle bir konuşmadı ki!

 

Amanpour, "Benimle yapılmış SAHTE röportaj yayınladığın için yazıklar olsun @ Takvim " diye tweet attı.

 

Bu tweete Takvim gazetesinden anında yanıt geldi. Hayali söyleşiyi yapan Mevlüt Yüksel, "Merhaba Christiane, Ben hayali röpartajı yapan muhabirim. Bunun gerçekten doğru olduğunu düşündün mü? Bu sadece alaycılık. Benimle temas kurmak istersen...  (Hi Christiane, I am the reporter of the fake intenview. Do you really think it is true... It's just sarcasism. If you want to contact me... Ask @arwaCNN.) Amanpour hanım Takvim'e,dolayısı ile bana yanıt vermiş.Bizde kendisine yanıtı verdik.Umarım anlamıştır." mesajı attı.

 

 

 


  http://www.radikal.com.tr/1138159113815917

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Shame on Takvim and Mevlüt - ercan02

  Daha biraz önce Takvim gazetesi internet sitesine girdim. En üstte "shame on you Amanpour! yaziyordu. Hiç aklima CNNi savunacagim aklima gelmemisti. Ama Be hey Takvim ciler, yalan haber yapan sizsiniz. Yani sizin utanmaniz lazim. (Shame on Takvim, shame on Mevlüt) Türkiyede belki kendi gerici çevelerine yutturursunuz. Cahil kitleye ama Dünya oldumu adimini dikatli atacaksin. Dünyanin en bariscil eylemlerini kriminal yapmak çin uydurdugunuz yalanlar bakin basbakaninizi ne halere koydu.

  siz de sazan oluyorsunuz galiba :) - HainKurt

  adamlar hatunu tiye almislar, yazinin sonuna da sunu eklemisler "Not: CNN, Gezi Parkı olaylarını tüm dünyaya yalanlarla duyurdu. Biz de affınıza sığınarak CNN'in anlayacağı dilden bir haber yaptık. Mevlüt Yüksel'in Christiane Amanpour röportajı gerçek dışıdır..." atlamisiniz hemen... gidin bakin cnn international haberlerine, adamlar Turkiye'yi nasil bolerizin pesine dusmusler, ama siz anlamazsiniz ki... siz de ayni yoldasiniz...

  ??? - hasbhasb

  "sarcasism" ne demek yahu? Bir de bunlar kendilerine "gazeteci" mi diyorlar? İlkokuldan başlayarak, yeniden okula gitmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.

  SARCASM mı? - S. Akdağcık

  Hadi hecelemesini sehven yanlış yazdınız sayın gazeteci. Peki anlamını doğru dürüst bilmeden etmeden SARCASM'ı neden kullandınız. Siz, anladığım kadarı ile bu kelimeyi 'ŞAKA', İngilizcedeki 'JOKE' anlamında kullandınız. Oysa birine karşı SARCASTİC söylemde bulunmak, o kişiyi KÜÇÜMSEYEREK, İĞNELEYEREK İNCİTMEK, onunla dalga geçmektir. ÖZÜR DİLEMENİZ GEREKİR...

  Haberciliğin yüz akı CNN - PAN-ZEHİR

  CNN, AKP 'nin mitingindeki kalabalığın resminin üzerine "AKP'yi protesto edenler şeklinde" bir yazı iliştirerek "tarafsız" habercilik anlayışı en açık şekilde göstermiştir ama anlayana. Kimin ne olduğunu öğrenmek için ağızlarından itiraf duymaya gerek yok.Sırf AKP karşıtlığından dolayı her yolu mübah sayanlar bunu zaten biliyorlar ancak AKP'yi ABD'nin maşası diye suçlayanlar kişilerle bu haberlere en çok sevinen destekleyenler yine aynı kişiler.

  Aradaki fark - Pe@ce

  Mevlüt Yüksel ile C. Amanpour arasındaki fark Amanpour'un yıllardır CNN'in kıdemli gazetecilerinden birisi olması, Mevlüt Yüksel'in ise gazeteci olduğunu sanan gereksiz bir insan olması. Göreceğiniz üzere C. Amanpour kendisine davet gönderen bu gereksiz insana tam da hakettiği cevabı verecektir: Yani onu hiç mi hiç iplemeyecektir! :)

  AMANPOUR OLMUŞ TAKVİM GÜZELİ - Germiyen

  Amanpour sana kim yetiştirdi bu haberi...Yarış yarış...Aman neyse canım...