Ne kadar yatırım o kadar defin işlemi

Memleketine yatırım yapmayan işadamları ve yakınları Batman'da gömülemeyecek! Batman Belediye Meclisi, DTP'li Başkan Hüseyin Kalkan'ın önerisiyle ilginç bir karara imza attı. Belediye Meclisi aldığı karar gereği...

BATMAN - Memleketine yatırım yapmayan işadamları ve yakınları Batman'da gömülemeyecek! Batman Belediye Meclisi, DTP'li Başkan Hüseyin Kalkan'ın önerisiyle ilginç bir karara imza attı. Belediye Meclisi aldığı karar gereği, Batmanlı olan ve memleketleri yerine, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana gibi büyük kentlere yatırım yapan işadamları ve yakınlarına defin işlemi yapmayacak.
Başkan Kalkan: Hiç katkıları yok
Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, meclisinin aldığı kararı uygulayacaklarını belirterek, yıllar önce kenti terk edip büyük kentlere yerleşen hemşerilerinin, cenazelerini memleketlerine göndermenin dışında katkılarının olmadığını söyledi.
'Cenaze başka illerde defnedilecek'
İşadamlarının memleketlerine sahip çıkıp yatırım yapması gerektiğini savunan DTP'li Belediye Başkanı Kalkan şöyle konuştu: "Maalesef dışarıdaki hemşerilerimizin, memleketlerine yönelik hiçbir çabaları yok. Ya memleketinde yatırım yapacak, ya da cenazesini başka illerde defnedecek. Yıllar önce burayı terk edip Batı illerine giden yatırımcının mutlaka memleketine ahde vefada bulunması gerekir."