Ne olacaksın: Mafya babası

TBMM Dilekçe Komisyonu, televizyon yayınlarının toplum üzerindeki etkilerini, ilgili kurumların temsilcileriyle tartıştı. RTÜK Başkanı Fatih Karaca, yaptırımların caydırıcı olmamasından yakınarak yetki istedi.

ANKARA - TBMM Dilekçe Komisyonu, televizyon yayınlarının toplum üzerindeki etkilerini, ilgili kurumların temsilcileriyle tartıştı. RTÜK Başkanı Fatih Karaca, yaptırımların caydırıcı olmamasından yakınarak yetki istedi. Karaca, hukuki sürece takılan program durdurma cezası yerine, önce uyarı, ardından da kademeli para cezasını savundu. Hacettepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ferhunde Öktem ise şöyle dedi:
"Anne ve babasını çaresiz gören çocuk ve gençler, mafya ve televole kahramanlarının yaşantısını gördüğünde, aidiyet duygusu örseleniyor. 'Büyüyünce ne olacaksın?' sorusuna 'mafya babası' yanıtı veriyor. Özellikle gecekondu bölgelerinde, okul çantalarından bıçak, falçata çıkıyor.
Mafya dizileri nedeniyle sorun çözmenin daha çok şiddete dayalı olduğu gözleniyor. 'Kurtlar Vadisi' dizisinde çocuklar, iyi mafya-kötü mafya seçimi yapmak durumunda kalıyor."
CHP'li Şevket Arz, 'medyanın hizaya getirilmesini' isterken Show TV Genel Müdürü Saner Ayar suçlu konuma düşürülmekten rahatsız olduğunu vurguladı. Kanal D Ankara Temsilcisi Mehmet Akarca ise izleyicilerin elinde uzaktan kumanda olduğunu hatırlatarak 'Size Anne Diyebilir miyim?' programını halkın yüzde 70'inin seyrettiğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7445287445280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.