Ne olur çocuklarımızı geri verin

Ne olur  çocuklarımızı geri verin
Ne olur  çocuklarımızı geri verin

Kayıp Tekin kardeşlerin anneannesi Hayriye Güroğlu, Ahmet Tuna ve Dilruba?nın fotoğraflarına bakıp müjdeli bir haber bekliyor. FOTOĞRAF: RECEP İSTEK / DHA

Haber: RECEP İSTEK / Arşivi

KAYSERİ - 21 Eylül gününden bu yana kayıp olan üç çocuktan hâlâ haber alınamazken, gözyaşlarının hiç durmadığı iki evde, anneanne ve babaannelerin ağıtları yürekleri dağladı.
Kayseri’nin Talas ilçesindeki evlerinden geçen hafta bayramın ikinci günü şeker toplamak için çıkan 10 yaşındaki Türkan Ay ile sekiz yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ve kardeşi yedi yaşındaki Dilruba Tekin’den iz yok.  Polis, jandarma ve Sivil Savurma Müdürlüğü bünyesindeki AKUT ekiplerinin çalışmalarından sonuç alınamadı. 
Kayıp Tekin kardeşlerin anneanneleri Hayriye Güroğlu, torunlarının okul önlükleri ve çantalarına bakarak, “Kuzularım, yavrularım” diye ağıt yakarken, “Biz mahvolduk” diyor:
“Çocuklarımızın bir an önce bulunmasını istiyoruz. Hiç kimseyle de alıp veremediğimiz yoktu. Ne olur çocuklarımızı gönderin. Komşularıma, devlete, herkese sesleniyorum, çocuklarımızı bulup bize verin. Artık, dayanamıyoruz. Götüren kimse o da merhamete gelsin. Yalvarıyoruz.”
Kayıp torunu 10 yaşındaki Türkan Ay ile aynı ismi taşıyan babaannesi Türkan Ay da “Kolumuz- kanadımız yanımız boş kaldı. Ne olur vicdana gelin de kuzumu, ciğerimi bırakın. Bırakın kuzumu da bana ‘Geldim babaanne’ desin.  Başbakanımız, bakanlarımız görün de bunlara de bir el atın” diye ağıt yakıp gözyaşı döktü. 

‘Mutlaka bir gören vardır’
Melikgazi Belediyesi temizlik işlerinde çalışan Türkan Ay’ın babası İbrahim Ay da çocukları mutlaka gören olduğunu düşündüğünü belirtti. Gözü yaşlı baba şöyle konuştu:
“Bir değil, iki değil, tam üç çocuk. Bunları görenler mutlaka vardır. Türk Milleti bu kadar duyarsız olamaz. Gören bilen varsa Allah rızası için yetkililere iletsin. Bu çocuklar yer yarılıp da içine girmediler. Gören varsa lütfen ilgili yerlere bildirsin. Geç kalmadan haber versinler. Yalvarıyoruz. Birileri bize yardım etsin.”