Ne oluyor bu çocuklara!..

Sınıfta dün yine şiddet vardı. İstanbul'da bir ilköğretim öğrencisi tartıştığı arkadaşını bıçakla yaralarken, Adana'da bir öğrenci, karşılarında ayak ayak üstüne attığı gerekçesiyle bir grup öğrenci tarafından bıçaklandı.

İSTANBUL/ADANA/GAZİANTEP - Sınıfta dün yine şiddet vardı. İstanbul'da bir ilköğretim öğrencisi tartıştığı arkadaşını bıçakla yaralarken, Adana'da bir öğrenci, karşılarında ayak ayak üstüne attığı gerekçesiyle bir grup öğrenci tarafından bıçaklandı. Gaziantep'te tespih sallamaması için kendisini uyaran öğretmeni makasla yaralayan lise öğrencisi ise tutuklandı.
Kartal Yakacık'taki Hesna Gündeş İlköğretim Okulu'nda meydana gelen olayda, sınıf nöbetçisi 14 yaşındaki E.A., ders zilinin çalmasının ardından yerine oturmayan sınıf arkadaşı 14 yaşındaki E.B. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine E.B., kravatının içinde sınıfa soktuğu çakıyı E.A'ya sapladı. Karnından yaralanan E.A., öğretmenleri tarafından Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yarasına altı dikiş atılan E.A. evine gönderilirken, E.B. gözaltına alındı. Okul müdürü ise okulda şimdiye kadar böyle bir olayın yaşanmadığını söyledi.
İki olay daha
Adana'daki olayda ise, Yavuzlar İlköğretim Okulu'na dışardan gelen Nihat Düzgün ilköğretim okulu öğrencileri 13 yaşındaki M.D., 15 yaşındaki H.E., 14 yaşındaki R.S., 10 yaşındaki N.K. ile 13 yaşındaki O.C., bahçedeki bankta ayaklarını üst üste atarak oturan 8. sınıf öğrencisi Atalay Güçlü'yle tartıştı. "Saygısızlık yapıyorsun, düzgün otur" diyen yabancı öğrencilerden biri Güçlü'yü sırtından bıçakladı. Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Güçlü'nün sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, olayın ardından kaçan beş öğrenci gözaltına alınarak Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
Gaziantep Şehit Şahin Lisesi'nde meydana gelen olayda da, önceki gün kendisini tespih sallamaması için uyaran 28 yaşındaki tarih öğretmeni Mehmet Sarıkaya'yı makasla yaralayan son sınıf öğrencisi Cuma Kaya dün çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7395477395470

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.