Ne savcılık ne de mahkeme 'pala'yı görmemiş

Ne savcılık ne de mahkeme 'pala'yı görmemiş
Ne savcılık ne de mahkeme 'pala'yı görmemiş
Gezi olayları sırasında palayla vatandaşlara saldıran Sabri Çelebi'nin palasından ne savcılık, ne de mahkemedeki işlemlerde bahsedilmemiş.

Gezi olayları sırasında elindeki palayla bir kadına vuran, ardından da sırtından tekmeleyen Sabri Çelebi’nin nöbetçi mahkemeye sadece, ‘kasten yaralama’ ve ‘görevli memura mukavemet’ten sevk edildiği, paladan hiç bahsedilmediği ortaya çıktı.

Hürriyet gazetesinden Çetin Aydın ve Özge Eğrikar’ın haberine göre Taksim’de 6 Temmuz Cumartesi günü polis müdahalesinden kaçan Gezi Parkı eylemcilerine Talimhane’deki işyerinin önünde palayla saldıran ve bir kadına palanın eniyle vurup, sırtına tekme atan Sabri Çelebi’nin mahkeme tarafından serbest bırakılması tepkilere neden oldu. Polisteki işlemlerinin ardından savcılığa çıkarılan Çelebi’nin nöbetçi mahkemeye sadece ‘kasten yaralama’ ve ‘görevli memura mukavemet’ten sevk edildiği, paladan hiç bahsedilmediği ortaya çıktı.Sabri Çelebi’nin gözaltına alınmasından sonra işlemlerin kısa sürede tamamlandığını belirten polis yetkilileri, televizyonlarda görüntüleri yayınlanan kişinin yakalandığını nöbetçi savcıya bildirdik. Savcılık işlemlerin ardından adliyeye sevk edilmesini ve ele geçen pala ve döner bıçağının rapor alınması için Kriminal Laboratuvarı’na gönderilmesini istedi. Savcının talimatı doğrultusunda pala ve döner bıçağı laboratuvara gönderildi” dedi. Savcılık yetkilileri de Kriminal Laboratuvarı’ndan gelecek raporu beklediklerini söyledi. Rapora göre Çelebi hakkında ‘6136 sayılı yasaya muhalefet’ suçundan dava açılabilecek.

AKP'li vekil: Pala hukuki müdahale

TELEFONLA ARADIK GELDİ
Vali Hüseyin Avni Mutlu, palalı saldırganın teslim olmadığını, gözaltına alındığını söylerken Sabri Çelebi’nin ifadesinde, polisin kendisini telefonla çağırdığını söylemesi de tartışma yarattı. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, “Bu da bir gözaltı yöntemidir. Kişinin kaçmayacağına yönelik bir değerlendirme yapılmış ve telefonla aranmış ve gelmiştir. Bugün yapılan bir uygulama değildir. Daha önce de bir çok olayda uygulanan bir yöntemdir. Burada olaya karışan 4 kişi, olaydan sonra gözaltına alınmış, suç aletleri ele geçmiş ve soruşturma dosyası eksiksiz olarak savcılığa intikal ettirilmiştir. Önemli olan da budur. Burada polise yönelik bir eleştiride bulunmak haksızlıktır” dedi.

O KADIN ŞİKÂYETÇİ OLDU
Bu arada Sabri Çelebi’nin, palayla vurduğu ve sırtına tekme attığı kadın da emniyete gelerek Çelebi’den şikayetçi olduğu belirtildi.

Taksim'deki palalı saldırganın babası 'direnişçi' çıktı


  http://www.radikal.com.tr/1141007114100713

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  palalı demokrasi olur mu? - sabahattinali

  Bu görüntü suriyeli özgür suriye odusunun bir militanın öldürdüğü askerin kalbini yeme görüntüsünü kafa kesen el kaide militanını devrik lider kaddafiyi ilkelce linç eden bedevileri çağrıştırıyor.. polisin palalı eylemciye müdahale etmemesi bence daha vahim bir tablo.bu tür görüntüler en başta polis camiasına bağlı oldukları hükümete ve ülkenin imajına zarar veriyor.

  şu akp li vekil. 45 milyonun oy verdiği o akp li vekil - demlicay2011

  bunu nasıl söyleyebiliyor aklım almıyor. sen akpli vekil. yaşamdan kullandığın o avrupa malları olmasa bir hiçsin bunu bil önce. sonra git kardeş dediğin davanın arkadarşarından al mallarını suudi arabistan pakistan malezya mısır gibi. islam dünyasına bir hayrın dokunur davana bir katkın olur. küfrettiğin avrupadan niye yeşeriyorsun. malın iyisi onlarda sende bende biliyoruz. sana demokrasi fazla bunu da biliyorsun. giymişsin kravatı alttında alma mersedesi cebinde kor malı masanda tayvan malı leptop. peynirinde fransadan mı. yok uydun fıransadan oturduğun o koltuk italyan deri kuzundan. aselsan mühendislerini boğazlyanda nereden acaba hiç düşündünmü ey 45 milyyon bak şu vekiline sahip çık akıl ver.

  Polis görevini yapmiyor... - ercan02

  Burada sorumlu ve görevini yapmayan POLIS tir. Gözünün önünde palayla saldiran ikinci videoda çok rahtlikla görülen bir kisiyide yaralayan bu katil ruhlu insana karsi polis tutanaginda palayi, saldiriyi belirtmelidir. Aksi halde polisler hakkinda tutanak tutulmalidir. Ama tabiki unutmamak lazim Adaletin her zaman sag gözü kördür.

  Belki - pispor

  jilet olarak yada ustura olarak görmüşlerdir ama makas da değil

  pala - sakar47

  başbakan RTE ENİN EMRİYLE GÖRMEMİŞTİR ceza vermeyen hakim ileride canilerle ortak ve arkadaş olur demektir

  Korkarım ki - serdengectiali

  Pala fiyatlarına zam gelecek!

  Pala Ramziler - Jan21

  Bu adam ile Ethem'i vuran polis serbest kaldı ya daha hukuk/adalet diyenin aklına şaşarım.(Kürtlere yapılan hukuksuzlukları saymıyorum bile) Midem kaldıramıyor artık bazı şeyleri ve kişileri. Saygım zaten yoktu ama artık tahammülüm de kalmamış sanırım..