Ne teşhir var ne de izdiham

Yardım alan aileleri teşhir etmemek ve izdiham oluşturmamak için dağıtıma özel önem veren Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğü, motorize ekipler kurdu.
Haber: CEM BAKIRCI / Arşivi

ERZURUM - Yardım alan aileleri teşhir etmemek ve izdiham oluşturmamak için dağıtıma özel önem veren Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğü, motorize ekipler kurdu. Muhtarlıklar aracılığıyla dar gelirli olduğu saptanan 210 aile, orucunu Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden gelen yemekle açıyor. Gezici servis aracına konulan sefertasları, görevlilerce bilinen adreslere tek tek teslim ediliyor.
Görevliler, gittikleri evin zilini çalıyor. Aralanan kapıdan uzanan bir el, sefertası ve ekmeği alırken teşekkür ediyor. Yardımı alan dar gelirliyle görevli göz göze gelmiyor. Hayatta kimsesi olmayan 72 yaşındaki Taliha Alkıs, yardımdan memnuniyetini şöyle dile getiriyor: "Onların sayesinde orucumu tutuyorum. Devlet her ramazan yüzümüzü güldürüyor. Fakir ve kimsesizi unutmuyor."
Ramazan ayı süresince 500 aileye de kuru gıda dağıtımı yapacaklarını belirten Erzurum Vakıflar Bölge Müdürü Hüseyin Burak, aileleri teşhir etmeden ve izdiham yaratmadan yardıma devam edeceklerini söyledi. Burak, "Tek amacımız dar gelirli vatandaşları rencide etmeden hizmeti evlerine kadar götürmek" dedi.