Necdet Özel 15 gün rapor aldı

Necdet Özel 15 gün rapor aldı
Necdet Özel 15 gün rapor aldı
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in sağlık sorunları nedeniyle 15 günlük rapor aldığı öğrenildi. Özel yerine Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar vekalet edecek.

RADİKAL- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in sağlık sorunları nedeniyle 15 günlük rapor aldığı öğrenildi. Hürriyet'ten Uğur Ergan'ın haberine göne Özel'in küçük çaplı bir operasyon geçirmesi bekleniyor.Suriye'ye operasyon iddialarının konuşulduğu bir dönemde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in Genelkurmay Karargahı'na gitmediğinin ortaya çıkması başkentte bir anda hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.Ancak Orgeneral Necdet Özel'in, sağlık sorunları nedeniyle 15 gün rapor aldığı öğrenildi. Bu süre içinde Genelkurmay Karargahı'na gitmeyecek olan Özel'in küçük çapta bir operasyon geçirebileceği de ileri sürüldü. Askeri kaynaklar, Özel'in sağlık sorunu nedeniyle rapor aldığını doğrularken, rahatsızlığı hakkında bilgi vermekten kaçındılar.

Özel'in rahatsızlığından dolayı İstanbul 'daki Savunma Fuarı İDEF'e de gitmeyi düşünmediği ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 'ın fuara gitmesi üzerine son anda İDEF'e katıldığı öğrenildi. Özel'in raporlu olduğu süre içinde Genelkurmay Başkanlığı'na Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar vekalet edecek. Orgeneral Özel geçen yıl Temmuz ayında da strese bağlı olarak gözündeki zona nedeniyle bir süre GATA'da tedavi görmüştü.

ERDOĞAN'DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i telefonla arayarak, "geçmiş olsun" dileklerini iletti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Erdoğan, İstanbul'da, İktisadi Kalkınma Vakfı'nın "50. Yılında Türkiye -AB İlişkileri" adıyla düzenlenen etkinliğine katılmasının ardından Orgeneral Özel'i telefonla arayarak  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'e "Geçmiş olsun" temennilerini iletti.