Neden getirilmediler?

10 yıldan beri süren dava sonucunda Yunus Özkan'ın idam edildiği haberinin duyulması üzerine Adana'nın Havutlu Beldesi'ndeki evinde toplanan yakınları ağıtlar yakarken, devlete tepki gösterdi.

ADANA - 10 yıldan beri süren dava sonucunda Yunus Özkan'ın idam edildiği haberinin duyulması üzerine Adana'nın Havutlu Beldesi'ndeki evinde toplanan yakınları ağıtlar yakarken, devlete tepki gösterdi.
Bazıları Arapça konuşan Yunus Özkan'ın yakınları, annesi Katibe Özkan'ın, tutuklanan oğlunun acısına dayanamadığı için bir yıl önce, babasının da daha önce öldüğünü anlattı. Yakınları, Yunus Özkan'ın fotoğrafını öpüp, gömleğini koklayarak acılarını hafifletmeye çalıştı. Kadınlar, Libya hükümetini gaddarlıkla, Türk hükümetini de vatandaşlarına sahip çıkmamakla suçlarken, ailenin yakınlarından biri ise, "Libya'da başka Türkler de bulunuyor, onlara zarar gelmemesi için susun" diyerek müdahalede bulundu. Kardeşinin cenazesinin getirilmesi için girişimlerde bulunan 45 yaşındaki Selahattin Özkan, "10 yıldan beri yüzünü bile görememiştik. Canlı getiremedik, bari cenazesini getirip memleketinde toprağa verelim istiyoruz" dedi. Özkan'ın kuzeni Hasan Özkan ise, "Cinayetten haberi yoktu. Komploya kurban gitti. Yurtdışında mahkûm olan, kırmızı bültenle arananlar, mafya babaları ve birçok kanun kaçakları arkalarına siyasileri de alarak ülkemizde yargılanırken, bize bu şansı vermediler. Bundan sonra avukatlarla görüşerek kendi işimizi kendimiz takip edeceğiz. Türkiye'nin dost olduğu bir ülke kalmadığı da böylece kanıtlandı" diye konuştu.
(dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7521067521060

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.