Nehir'in babası: Kaderi yarım metrekare yerdi

Nehir'in babası: Kaderi yarım metrekare yerdi
Nehir'in babası: Kaderi yarım metrekare yerdi
Van'da evlerinin yakınındaki bir su arkında cesedi bulunan 4 yaşındaki Nehir Arslan'ın otopsi işlemi sürüyor. Adli Tıp Kurumu'na gelen Nehir'in babası Erkan Aslan, "Aklımda hiçbir soru işareti yok, hani acaba Nehir öldürüldü mü? Kaderinde bu vardı. Kaderi o yarım metrekare yerdi" dedi.

RADİKAL - Van’da 4.5 ay önce kaybolan ve geçen cuma günü evinin yakınındaki su arkında cesedi bulunan 4 yaşındaki Nehir Aslan’ın İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin yarına kadar biteceği açıklandı.

Cumartesi akşam saatlerinde İstanbul’daki Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na getirilen Nehir’in cenazesi üzerinde yapılan otopsi işlemleri aralıksız bir şekilde sürüyor. Bugün saat 13.00 sıralarında Nehir’in babası Erkan Arslan Adli Tıp Kurumu’na geldi.

Adli Tıp Kurumu Başkanı ile görüştüğü belirten baba Aslan’ın “Ekibiyle beraber oturduk konuştuk. Son 3 gündür gece gündüz çalıştıklarını söylediler. En geç yarın cenazeyi alabileceğimizi söyledi. Bana göre Nehir oraya kendisi gitti. Zaten burada belli olacak her şey. Çalışmalar titizlikle devam ediyor. Bulunduğu yer defalarca aranmıştı. Orada insanlar gece gündüz arama yaptılar. Allah’ın takdiri, göstermeyen Allah göstermedi. Bir kaşık suda boğuldu. Kaderinde bu varsa, budur. Aklımda hiçbir soru işareti yok, hani acaba Nehir öldürüldü mü? Kaderinde bu vardı. Kaderi o yarım metrekare yerdi” sözleri dikkat çekti.
Erhan TEKTEN/DHA