'Nemrut Adıyaman'ındır'

Danıştay, Nemrut Dağı'nın Adıyaman ili sınırları içinde olduğuna karar vererek Adıyaman ile Malatya arasında yıllardır yaşanan ihtilafa son noktayı koydu.

ADIYAMAN - Danıştay, Nemrut Dağı'nın Adıyaman ili sınırları içinde olduğuna karar vererek Adıyaman ile Malatya arasında yıllardır yaşanan ihtilafa son noktayı koydu.
Nemrut Dağı'nın Malatya il sınırları içerisinde bulunduğuyla ilgili olarak İçişleri Bakanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın imzaladığı üçlü kararname, Adıyaman'ın Gerger İlçesine bağlı Nakışlı, Güngörmüş ve Gürgenli köy muhtarlıkları tarafından Danıştay 8. Dairesi'ne götürülmüştü. Muhtarların avukatı Lami Yılmaz dağın Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Karadut Köyü sınırları içinde bulunduğunu ve tapusunun Adıyaman Valiliği'nde olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Üçlü kararname, mahkeme kararıyla iki yıl önce iptal edilmişti. İçişleri Bakanlığı da iptal kararını Danıştay İdari Davalar Kurulu'nda temyiz etti. Danıştay İdari Davalar Kurulu da 8. Daire'nin iptal kararını Adıyaman'ın lehine onayladı."


    http://www.radikal.com.tr/7484167484160

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.