Neyin kutlamasını yapıyorsunuz?

Neyin kutlamasını yapıyorsunuz?
Neyin kutlamasını yapıyorsunuz?

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Afyonkarahisar’da 25 askerin şehit olmasından sonra Vali’nin Genelkurmay Başkanı’na kilim hediye etmesini eleştirerek, “25 ana kuzusu akıl dışı, izan dışı bir şekilde can verecek, bölgeye giden Genelkurmay Başkanı ve o ilin valisi hediyeleşecekler. Siz neyin kutlamasını yapıyorsunuz beyler?” dedi.
CHP’de dünkü 89’uncu kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri şehitler nedeniyle iptal edildi. Kuruluş yıldöneme nedeniyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet, dün Anıtkabir’i ziyaret etti.
Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Törenin ardından CHP Parti Meclis’i Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplantı.
Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmasında, Afyon’daki patlama sonrası yaşananları ve Suriye politikasını eleştirdi. “Cumhuriyet tarihi boyunca, sadece son birkaç haftada yaşanan vahim olayların bir benzerinin, Cumhuriyet tarihi boyunca gerçekleşmiş olabileceğine ihtimal vermiyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Genelkurmay Başkanı, ‘Her şey ortada’ diyor. Başbakan, eğer her şey ortadaysa niye çıkıp bir açıklama yapmıyorsun” dedi. 

O koltukta oturma
 
Başbakan Erdoğan’ın terörün hedefinin kendilerinin olduğunu söylediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Sayın Başbakan terör örgütünün hedefi Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği ve bütünlüğüdür. Sen bunu hâlâ kavrayamamışsan o koltukta hangi gerekçe ile oturuyorsunuz?”