Niğde saldırısıyla ilgili 2 gözaltı daha

Niğde saldırısıyla ilgili 2 gözaltı daha
Niğde saldırısıyla ilgili 2 gözaltı daha
İstanbul'da, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerle bağlantılı olduğu gerekçesiyle 2 kişi yakalandı.

İSTANBUL - Niğde'nin Ulukışla ilçesinde 2 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, bir kamyon sürücüsünün hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren teröristlerle bağlantılı oldukları iddia edilen 2 kişi, İstanbul'da yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler, Ankara 'ya gönderildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Niğde'nin Ulukışla ilçesinde meydana gelen saldırıyı gerçekleştirilen teröristlerin İstanbul'da bazı kişilerle irtibatlı olduğunu belirledi.

Yapılan çalışma sonucu, Azerbaycan uyruklu oldukları bildirilen Türk vatandaşı 2 kişi yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi.

Niğde'nin Ulukışla ilçesinde 20 Mart'ta rutin uygulama sırasında durdurulan otomobildeki teröristlerin, güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu bir asker ve bir polis şehit olmuş, teröristler tarafından aracı gasp edilen bir sürücü de hayatını kaybetmişti. Çıkan çatışmada 2 terörist yaralı ele geçirilirken, kaçan 1 terörist ise Köşkönü Köyü'nde yakalanmıştı. Yakalanan teröristler çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. (aa)