Nihat Doğan: Deniz Gezmiş'in bayrağı artık biz sağcılarda

Nihat Doğan: Deniz Gezmiş'in bayrağı artık biz sağcılarda
Nihat Doğan: Deniz Gezmiş'in bayrağı artık biz sağcılarda
Demeçleri ve TV şovlarındaki sözleriyle sık sık dikkat ve tepki çeken şarkıcı Nihat Doğan, dün akşam da sosyal paylaşım sitesi Twitter'da, Deniz Gezmiş hakkında yazdıklarıyla adından söz ettirdi.

Radikal.com.tr - Demeçleri ve TV şovlarındaki sözleriyle sık sık dikkat ve tepki çeken şarkıcı Nihat Doğan, dün akşam da sosyal paylaşım sitesi Twitter’da adından sıkça söz ettirdi.

6 Mayıs 1972’de idam edilen, Türkiye devrimci hareketinin simge isimlerinden Deniz Gezmiş’in 66. doğumgünü nedeniyle Twitter hesabından, ilk olarak, “Deniz Gezmiş'le tek ortak özelliğim, mukaddesat ve Milli irade düşmanı darbeci Askerlerin sahip olduğu vesayetçi sisteme karşı gelmemizdir” yazan Nihat Doğan, daha sonra ise şöyle yazdı: “ Bugün Deniz Gezmiş'i sevenlerin çoğuyla anlaşamayız, Onlar Deniz'e Kıyan bu darbecilere Aşıktır ben ise Denize kıyan zihniyetten nefret ederim.”

‘Deniz hayranı’ bir çok gencin, ‘Halkların kardeşliği’ diyemeyeceği; bunların ‘celladına aşık olduğu’; Deniz’in ‘sosyalist statüko düşmanı’ olduğu gibi bir takım ‘tespitler’de bulunan türkücü, daha sonra, “Deniz'cim sen rahat uyu. statükoyla seni asan darbeci statükocu kanlı ellerle savaş bayrağını biz sağcılar aldık. sen dava kardeşimizsin” diye yazınca Twitter’ın öteki kullanıcılarından tepki aldı.

Bu tepkilerden çok ‘hoşnut’ olduğu izlenimi yaratan ve pek çok kullanıcıya yanıt yetiştirmeye uğraşan Doğan, daha sonra da şöyle tweetler atmaya devam etti:

“Deniz Gezmiş, bak şimdi senin gibi haykırıyor ve bu faşist zihniyete inat canımız pahasına YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ diye haykırıyoruz...”

“Ve bugün #DenizGezmiş66Yaşında Mekanın cennet olsun benim Dava arkadaşım.Seni unutmayacak unutturmayacağız.”

“Deniz Gezmiş'i anlamadığımı iddia eden Ey Bre cahiller,siz anladığınız için mi Deniz'i asan Darbeci statükoya aşık,Milli iradeye düşmansınız”

“Deniz gezmiş,ruhu solcu bedeni faşist boyu fındık kabuğu kadar küçük bir Kemalizme sığmayacak kadar büyük bir isimdir.o halkın kahramanıdır”

“Sana ve bu ülkenin binlerce fidanına kıyan, katil, faşist darbecilerin sistemini yıkacak yeni anayasayla halkların kardeşliğini getireceğiz.”


  http://www.radikal.com.tr/1123137112313713

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu düzen insanı ne kadar bozuyor - demlicay2011

  işte size en son versiyon örneği. insanın aklını yitiresi geliyor. hadi o öyle basın neden bunları haber yapıyor. biz neden yorum yapmak zahmetine katlanıyoruz? ot la samanın birbirine karıştığı zamanlar böyle oluyor demekki.

  Gereksiz - urhan

  Nihat Doğan dendiğinde aklıma 'gereksiz've 'saçmalayan varlık' ifadelerinden başka bir şey gelmyor...

  Nihat'ın solu - umut

  Bu elemana sağı- solu, sağına sarımsak soluna soğan koyarak öğretmişler zaar :)

  ?... - görengözler

  İdeolojilerine kaya gibi sahip çıkanların düşünce tarzlarının içi,reklam uğruna boşaltılmasa keşke,malum günümüzde miyopluk çok revaçta.Miyopların hatalarının bedelini tüm millet ödemek zorunda kalıyor da.

  NeDe güzel söylemiş... - serseriser

  Ünlü bir düşünür "Bu ülkenin koyunları bile bir başka konuşuyor" demişti... Adı NeyDi ya?...

  ? - DevriM19171917

  Nihat Doğan'ın acilen bir kitapçıya gidip Siyasal Düşünceler Tarihi kitabı almasını tavsiye ediyorum. İnsanoğlu tarihsel süreçte, nasıl, kimlere karşı devrimci mücadele verdi, okuyup öğrensin. Hem AKP yi destekleyip hem de devrimcilere selam çakması siyasetten önce, en başta mantığa ters bir durum.

  Ciddiye almayın şunu - turq_82

  Bu tip adamlar ciddiye alınıp haber yapıldıkça, gündeme gelmek için daha çok saçmalamaya başlıyorlar. Bırakın kendi halinde saçmalasın.