Nihat Doğan 'Özgecan Tweet'i nedeniyle ifade verdi

Nihat Doğan 'Özgecan Tweet'i nedeniyle ifade verdi
Nihat Doğan 'Özgecan Tweet'i nedeniyle ifade verdi
Üniversite öğrencisi Özgecen Aslan'ın öldürülmesi sonrası attı tweet'ler nedeniyle tepki çeken Nihat Doğan savcıya ifade verdi. Doğan ifadesinde suçlamaları redderek, "Hakkımda basında linç kampanyası yürütülmektedir. Özgecan'ın hunharca öldürülmesine üzüldüm. Buna ilişkin başsağlığı mahiyetinde bir çok tweet attım" dedi.

RADİKAL-Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın  vahşice öldürülmesi sonrası 'Siz de mini eteği giyip, soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın" tweet'i attığı iddiasıyla hakkında birçok kişi suç duyurusunda bulundu. Gelen şikayetleri değerlendiren Cumhuriyet Savcısı Umut Tepe, Nihat Doğan hakkında "Ölen kişinin hatırasına saygısızlık", "Devletin egemenlik alametlerine ve organlarının saygınlığına hakaret", "Suç işlemeye tahrik ve teşvik" suçlamalarıyla soruşturma başlatmıştı.

Türküçü Nihat Doğan bu suçlamalarla ilgili bugün savcıya ifade verdi. Türkücü Nihat Doğan bugün İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Avukatıyla adliyeye gelen Nihat Doğan, basın savcısı Umut Tepe'ye yaklaşık bir saat ifade verdi. Nihat Doğan ifadesinde üzerine atılı suçlamaları redderek, "Hakkımda basında linç kampanyası yürütülmektedir. Özgecan'ın hunharca öldürülmesine üzüldüm. Buna ilişkin başsağlığı mahiyetinde bir çok tweet attım" dedi.

 Yüksel Koç/İSTANBUL/DHA