Nihayet yağmur

Yurdun batı kesimlerinde dün bastıran sağanak yağışla birlikte hava serinledi. Birçok yerleşim birimi sular altında kaldı, yollar kapandı. Yağış bugün de sürecek.

İSTANBUL - Bunaltıcı sıcaklar dün başlayan sağanak yağışlarla yerini serin havaya bıraktı. Hava sıcaklığının 3-4 derece azaldığı bildirildi. Yağışlı hava bugün de etkisini gösterecek. Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre yarın, başta Karadeniz olmak üzere Marmara ve İç Anadolu'nun kuzey kesimlerinde yağmur etkisini sürdürecek. İç Anadolu'nun güneyi ile Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde hava az bulutlu olacak. Diğer bölgelerde ise açık ve sıcak hava etkisini sürdürecek. Yağışlı hava çarşamba ve perşembe günü Doğu Karadeniz Bölgesi'nde etkili olacak. Diğer bölgeler ise açık ve az bulutlu olacak.
İstanbul felç oldu
İstanbul'da dün ani bastıran ve yaklaşık bir saat süren gök gürültülü sağanak sonucu birçok ev ve işyerini su bastı. Kadıköy, Üsküdar, Fatih ve Gaziosmanpaşa ilçelerindeki yaklaşık 50 ev ve işyeri su baskınına uğrarken önemli bir maddi hasarın meydana gelmediği öğrenildi. Bazı altgeçit ve caddelerin yağmur suyuyla dolması da trafiğin sıkışmasına neden oldu.
Deprem bölgesi İzmit ve Gölcük'te de dün etkili olan yağmur, logarların taşarak yolların kapanmasına neden oldu. Gölcük'te bazı işyerlerini su bastı. Uşak'ta da önceki akşam etkili olan yoğun yağış nedeniyle başta E-96 karayolu ve üç cadde sel sularıyla trafiğe kapandı, 10 evi su bastı. (Radikal, dha)