Nisan yağmurları geliyor

Nisan yağmurları geliyor
Nisan yağmurları geliyor

Hava sıcaklığının 26 derece olarak hissedildiği Muğla?nın Bodrum ilçesinde turistler sahillere akın etti. Turistlerden bazıları denize girerken bazıları güneşlenmeyi tercih etti. FOTOĞRAF: GÖKMEN YÜCE / AA

İSTANBUL - Nisan yağmurları bugünden itiraben tüm yurtta etkili olacak. Sıcaklıklardaysa 3 - 4 derecelik düşüş bekleniyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre bugün, Trakya ve Doğu Anadolu’nun doğusu dışında yurtta yağış beklenmiyor. Marmara’da hava bulutlu olurken diğer bölgelerde güneş yüzünü gösterecek. İstanbul’da bugün sıcaklık 17, Ankara’da 20, İzmir’deyse 24 derece civarında olacak. Yarın yağışlar Doğu Anadolu bölgesi dışında tüm yurtta gökgürültülü ve sağanak şeklinde etkili olmaya başlayacak. Çarşamba günü yağmur Doğu Anadolu’yu da kapsayarak etkisini sürdürecek. Sıcaklıklar da düşecek. Sıcaklık İstanbul ve Ankara’da 15, İzmir’dese de 18 dereceye kadar inecek. Yağış perşembe ve cuma günleri de devam edecek. Perşembe günü Ege kıyıları, cuma günüyse Trakya ve Ege kıyıları dışındaki tüm bölgeler yağışlı olacak. (Radikal)