Nizip'teki hortum faciası: 5 ölü

Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde çıkan hortumun etkisiyle savrulan içinde diyaliz hastalarının bulunduğu minibüs ile TIR'ın çarpıştığı kazada ölü sayısı 5'e yükseldi.


Nizip- Gaziantep karayolunun 10’uncu kilometresinde Gaziantep’te tedavilerini yaptırıp dönen diyaliz hastalarının içinde bulunduğu 40 yaşındaki Saadettin Çakır yönetimindeki 27 K 6068 plakalı minibüs karayolunda çıkan hortumun etkisiyle kontrolden çıktı. Savrulan minibüs, karşı yönden gelen Kerim Yaşar yönetimindeki 73 SV 081 plakalı TIR’la çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle fıstık tarlasına devrilen minibüsün şoförü Saadettin Çakır ile diyaliz hastaları eşi 35 yaşındaki Meryem Çakır, 41 yaşındaki Güllü Çakır ve 58 yaşındaki Hatice Polat hayatını kaybetti.
Kazada yaralanan 29 yaşındaki Adalet Kılıç, götürüldüğü Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde, 26 yaşındaki Serdar Bozkurt ve 10 yaşındaki Mehmet Alparslan ise Nizip Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Yaralılardan durumu ağır olan Adalet Kılıç da dün gece saat 03.00 sıralarında yaşamını kaybetti. Böylece kazada ölenlerin sayısı 5’e yükseldi.
Bu arada kazada ölen şoför Saadettin Çakır ve eşi Meryem Çakır ile Güllü Çakır’ın cenazeleri Nizip İlçesi’nin Karacurun Köyü’nde, Hatice Polat’ın cenazesi Akçakent Köyü’nde, Adalet Kılıç’ın cenazesi ise götürüldüğü memleketi Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi’nde toprağa verildi.
Kazadan sonra gözaltına alınan TIR şoförü Kerim Yaşar ise sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.(dha)