Nizip'teki iki ayrı kazada 12 kişi öldü

Nizip'teki iki ayrı kazada 12 kişi öldü
Nizip'teki iki ayrı kazada 12 kişi öldü
Gaziantep Nizip'te iki trafik kazasında en az 12 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandıMetin İLİKSOY

GAZİANTEP'in Nizip İlçesi'nde meydana gelen iki ayrı trafik kazasında, ilk belirlemelere göre 12 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi de yaralandı.
İlk kaza Gaziantep- Nizip Karayolu'nun 25'inci kilometresinde meydana geldi. Şanlıurfa'dan Gaziantep yönüne giden 41 yaşındaki Mehmet Ali Zorkuşçu yönetimindeki 63 LP 019 plakalı otomobil, karşı yönden gelen Fuat Güçlü yönetimindeki 27 J 0786 plakalı minibüs ile çarpıştı. Kazada, otomobil sürücüsü Mehmet Ali Zorkuşçu'nun yanısıra, aynı araçtaki 27 yaşındaki Ali Çakmak, 32 yaşındaki Ahmet Doğan ve 34 yaşındaki Bülent Ayna yaşamını yitirdi. Kazada yaralanan Mustafa Yavuz, Fuat Güçlü, Şemsi Bozkurt, Zahide Bozkurt, İbrahim Yıldız, Mustafa Doğan, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
İkinci kaza ise Gaziantep- Şanlıurfa Karayolu'nun 65'inci kilometresindeki Nizip- Birecik arasında meydana geldi. Bu kazada ise Gaziantep'ten Diyarbakır yönüne giden Yeni Diyarbakır firmasına ait 21 FS 995 plakalı otobüsle karşı yönden gelen 27 K 6145 plakalı minibüs çarpıştı. Minibüsün ortadan ikiye bölündüğü, otobüsün ise şarampole yuvarlandığı bu kazada ise ilk belirlemelere göre 8 kişi yaşamını yitirirken, çok sayıda yolcu da yaralandı. Yaralılar, Gaziantep, Birecik ve Nizip'teki hastanelere kaldırıldı.
Her iki kazaya sabahın erken saatlerinden itibaren zaman zaman etkili olan yağış ve hatalı sollamanın neden olduğu öğrenildi. (dha)