Nöbetçi bakkal cinayeti

Kadıköy Kızıltoprak'ta dün saat 02.30 sularında peş peşe silah sesleri duyuldu. Bir süredir kapkaç, hırsızlık ve gasp haberleriyle tedirgin olan İstanbul'da, şiddetin son durağı Tuba Market oldu.
Haber: ULAŞ YILDIZ / Arşivi

İSTANBUL - Kadıköy Kızıltoprak'ta dün saat 02.30 sularında peş peşe silah sesleri duyuldu. Bir süredir kapkaç, hırsızlık ve gasp haberleriyle tedirgin olan İstanbul'da, şiddetin son durağı Tuba Market oldu. Son kurban ise gece geç vakit sigara ve içki alışverişi yapmak isteyen Kadıköylülerin uğradığı Celal Güzeldaş'tı. Çevresiyle herhangi bir husumeti olmayan market sahibinin gasp amaçlı öldürülmüş olabileceği sanılıyor. Mahalle sakinleri ise şikayetçi: "Karakol kapandı, olaylar arttı."
Kadıköy Kızıltoprak Hasırcıbaşı Caddesi Nuri Duyguer Sokak'ta Tuba Market'te gece saat 02.30 sıralarında peş peşe silah sesi duyuldu. Silah sesine uyanan mahalle sakinleri 20 senelik esnaf tanıdıkları Celal Güzeldaş'ı yerde kanlar içinde buldu. Marketi kardeşi Hüseyin ile birlikte vardiyalı şekilde işleten Celal Güzeldaş, geceleri çalışıyordu. Geceleri pek tekin olmayan Hasırcıbaşı Caddesi'nde dükkânların müşterileri ise alkol ve sigara alanlar oluyordu.
Hatta Güzeldaş dükkânının en görünen yerine ise zaman zaman kendisini rahatsız eden hırsızlara bir uyarı notu yazmıştı: "Söverim hırsızlara, yalancılara, hakkı olmayanı yiyenlere, başkasının namusunda gözü
olanlara, sözünü tutmayanlara, arkadaşının parasını, malını çalanlara, başkasını aldatanlara... Kimseyi aldatmayanlar, kimsenin hakkını yemeyenler, başkasının namusunda gözü olmayanlar sizler ne yaparsınız?, Çiçeklerle mi uğurlarsınız? Ben Malatyalı Celal, söverim. Yine de sözlerim şerefsizlere. Ben söverim böylelerine... Benim bildiklerim var. Köpeklerle hırsızlar kudurursa ısırır. Malatyalı Celal'in hırsızlara yalancılara kini vardır. Reçete ağır olabilir."
Bir görgü tanığı "İki kez silah sesi duydum. Bu sırada, 18-20 yaşlarında bir kişinin dışarı çıkarak hızla uzaklaştığını gördüm. Aşağıya indiğimizde Celal bey yerde yatıyordu. Polislere ve ambulansa haber verdim" dedi.
Bir süre boğuşmuşlar
Marketteki dağınıklıktan Güzeldaş'ın kendisini öldürenlerle boğuştuğunu ve elindeki bıçağı son bir hamleyle fırlattığı anlaşılıyordu. Başına sıkılan iki kurşunla yere yıkılan Güzeldaş ambulansla Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırılsa da kan kaybına dayanamayarak öldü.
Ağabeyi Celal'in ölüm haberini alınca hemen olay yerine gelen Hüseyin Güzeldaş ise gözyaşlarına hâkim olamadı. Hastane morguna kaldırılan Gü-zeldaş'ın cenazesi dün öğlen saatlerinde ise otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı. Polis görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda çalışma başlattı.
Soyulan soyulana...
Hasırcıbaşı Caddesi sakinleri ise sürekli yaşanan hırsızlık, gasp ve kapkaç olaylarının ardından bir de cinayete tanık olmanın şokunu yaşıyordu. Hasırcıbaşı Sokak'ın başındaki Yıldız Market üç kez soyulmuş. Aynı sokakta bulunan Tırtıl Çocuk Yuvası iki yılda 15 kez soyulmuş. Sokaktaki 10 apartmanın hepsine hırsız girmiş. Mahallenin delikanlıları geceleri sopalarla hırsız polis oynamış. Öldürülen Celal Güzeldaş, bir hırsızı bıçağıyla kovalamıştı. Mahallelinin öfkesi karakolsuzluğa:
"Yoğurtçu Karakolu kapandıktan sonra olaylar arttı."


    http://www.radikal.com.tr/7389177389170

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.