'Nöbetçilik devri bitsin'

Öğretmen-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi, öğrencilerin, okullarda 'nöbetçi öğrenci' tanımlamasıyla iş yaptıkları için çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek, bu uygulamaya son verilmesini istedi.

ANKARA - Öğretmen-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi, öğrencilerin, okullarda 'nöbetçi öğrenci' tanımlamasıyla iş yaptıkları için çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek, bu uygulamaya son verilmesini istedi.
Yusuf Tanrıverdi, yaptığı yazılı açıklamada, okulların çetelerin ve eroin mafyalarının kuşatması altında olduğunu ve bu kişilerin çok rahat bir şekilde okullara girebildiklerini savundu. Okullarda öğretmen ve öğrencilere yapılan saldırıları üzüntüyle takip ettiklerini anlatan Yusuf Tanrıverdi, "Ancak bu durum ne hükümetin ne de Milli Eğitim Bakanlığı'nın gündeminde değil. Artık okulların ciddi bir şekilde güvenlik sorunu yaşadığını yetkililer görmelidir" dedi.
'Sömürü var'
Tanrıverdi, okullarda yıllardır öğrencilere nöbet tutturulduğunu anımsatarak, "Oyunda ya da derste olması gereken çocuklarımız, yalnızca özel sektörde hiçbir sosyal güvencesi olmadan çalıştırılıp sömürülmüyor" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7650347650340

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.