Noktacılar yeni bir 'patron' arıyor

Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Alper Görmüş, derginin kapatıldığını dün resmen açıkladı. Nokta'nın yeni bir sermayedarla yayınını sürdürmesi konusunda umutlu olduklarını...

İSTANBUL - Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Alper Görmüş, derginin kapatıldığını dün resmen açıkladı. Nokta'nın yeni bir sermayedarla yayınını sürdürmesi konusunda umutlu olduklarını belirten Görmüş 'Nokta baskılar yüzünden mi kapatıldı' sorusunun muhatabının kendisi olmadığını, derginin imtiyaz sahibi Ayhan Durgun'un bir aydır tedirgin göründüğünü ama kendisine iktisadi ya da siyasi somut bir kaygıdan söz etmediğini vurguladı.
'Siyasiler suspus'
Görmüş dün derginin yazıişleri kadrosunun önünde meslektaşlarına son durumla ilgili açıklamayı yaptı. Nokta'nın bu yıl 25. yılını doldurduğunu, bu son döneminde de 25 sayı yayımlayabildiğine dikkat çeken Görmüş, editoryal kadro olarak bağımsız tavırlarını sürdürebilmek için her şeyleri olduğunu fakat sermayelerinin olmadığını söyledi. Görmüş, 'demokrasi' sözcüğünü ağızlarından düşürmeyen siyasetçilerin bir tanesinin bile Nokta'nın uğradığı baskına ilişkin tek bir cümle etmediğini de vurguladı. Derginin devamı konusunda bazı gelişmeler olduğunu belirten Görmüş, gelişmeleri önümüzdeki günlerde açıklayacağını söyledi.