Nor Zartonk'un kurumsal twitter hesabı karartıldı

Nor Zartonk'un kurumsal twitter hesabı karartıldı
Nor Zartonk'un kurumsal twitter hesabı karartıldı
Türkiyeli sosyalist Ermenilerin oluşturduğu Nor Zartonk grubunun kurumsal twitter hesabına erişim engellendi. Nor Zartonk'tan yapılan açıklamada, "Ermeni Soykırımı'nın 100. yıldönümünün hemen ardından kapatılması beraberinde soru işaretleri getirmektedir" denildi.

RADİKAL – Türkiyeli Ermenilerin oluşturduğu sivil toplum inisiyatifi Nor Zartonk’a ait kurumsal Twitter hesabı, “Twitter Türkiye ” tarafından 25 Nisan günü kapatıldı. Twitter Türkiye’ye itiraz eden Nor Zartonk üyeleri, hesabın “hedeflenmiş kötüye kullanım” nedeniyle kapatıldığı yanıtını aldılar.

Konuyla ilgili olarak Nor Zartonk tarafından yapılan açıklamada, “Kurulduğu günden bu yana Türkiye halklarının birlikte adalet mücadelesini ve barışı savunan Nor Zartonk olarak, herhangi bir kötüye kullanımı reddediyoruz. Sosyal medyayı uzun süredir, sözümüzü söylemek, barışı ve eşitliği yaymanın bir aracı olarak kullandık ve kullanmaya da devam edeceğiz.

Twitter hesabımızın, Ermeni Soykırımı’nın 100. yıldönümünün hemen ardından kapatılması beraberinde soru işaretleri getirmektedir. ‘Twitter Türkiye’ yönetimi bu ırkçı sansürü hangi maksatla gerçekleştirmiştir? Nor Zartonk’un 24 Nisan’daki adalet ve barış arayışı, hoşa gitmemiş ve engellenmek mi istenmiştir” denildi.