Nostaljik tramvaydaki eyleme polis müdahalesi


Nostaljik tramvaydaki eyleme polis müdahalesi

Nostaljik tramvaydaki eyleme polis müdahalesi
Taksim'deki nostaljik tramwayda Güneydoğu'daki operasyonları protesto eden gruba müdahale eden çevik kuvvet eylemcileri gözaltına aldı.

RADİKAL - İstiklal Caddesi’ndeki nostaljik tramvaya binerek Güneydoğu’daki olayları protesto eden eylemcilere polis müdahale etti. Polis, görüntü almak isteyen basın mensuplarını da kalkanlarla engellemeye çalıştı.

Güneydoğu bölgesinde yaşanan olayları protesto eden bir grup, Taksim ile Tünel arasında çalışan nostaljik tramvaya binerek pankart astı. Eylemciler, ‘Silvan, Tahir Elçi ölümsüzdür’ yazılı pankart asılan tramvayda bir süre slogan atarak, megafonla açıklama yaptı. Bunun üzerine söz konusu adrese çevik kuvvet polisleri sevk edildi. Tramvay, elektriği kesilerek durduruldu.

Polisler, görüntü almak isteyen gazetecileri de uzaklaştırmaya çalıştı. Tramvaya yaklaştırılan bir otobüs ile protestocu gençler birer birer gözaltına alındı. Bu sırada, gazetecilerin görüntü almaması için polisler kalkanlarını havaya kaldırdı. Bazı kişiler, gözaltına alınanlara alkışlayarak destek verdi.
(CİHAN)