Notlar...

Bush-Erdoğan görüşmesi Başbakanlık konutunda devam ederken etraftaki caddeler yaya trafiğine bile kapatıldı.

YAYALAR DA GEÇEMEDİ: Bush-Erdoğan görüşmesi Başbakanlık konutunda devam ederken etraftaki caddeler yaya trafiğine bile kapatıldı.
LOKUMLU-KAHVELİ SOHBET: Erdoğan konuklarına, gümüş şekerlik içinde lokum ve Türk kahvesi ikram etti. Bush, ikram edilen lokumun ne olduğunu sorunca, Erdoğan da 'Turkish delight' yanıtını verdi.
HEDİYE, GÜMÜŞ TEL İŞLEMELİ ŞAL: Emine Erdoğan, first lady Laura Bush'u çay partisinde ağırladı. Erdoğan konuğuna gümüş tel işlemeli şal hediye etti.
BUSH'A SEÇİM İÇİN BAŞARILAR: Erdoğan'ın, Bush'la görüşmesinde ABD'de kasımda yapılacak başkanlık seçimi de konuşuldu. Erdoğan, Bush'a başarı dilerken, Bush da "Kazanacağımdan eminim" dedi.
ASLANLI YOL'DAN YÜRÜMEDİ: Bush ve eşi, Başbakanlık ziyaretinin ardından Anıtkabir'e geçti. Laura Bush'un ziyaret boyunca eşinin kolunu bırakmadığı gözlendi. Türkiye'ye gelen diğer yabancı konukların aksine, Bush Aslanlı Yol'dan yürümedi. Ziyareti izlemek isteyen basın mensupları için Anıtkabir'de özel bölgeler ayrıldı. Gazeteciler ayrıca, Anıtkabir'e girişlerinden önce bomba uzmanı bir köpek tarafından arandı.
BUSH KENDİ KALEMİNİ KULLANDI: Bush'un Anıtkabir Özel defterini yazması için Anıtkabir komutanlığınca defterinin yanına bırakılan kalemi kullanmaması dikkat çekti. ABD'li korumalar güvenlik gerekçesiyle bu kalemi kendi getirdikleri bir kalemle değiştirdi.
ATLI POLİSLER, HELİKOPTERLER: Bush'un Anıtkabir ziyareti sonrasında Çankaya Köşkü'ne geçeceği güzergâhta önlemler en üst noktaya çıkarıldı. Köşk etrafındaki yollar trafiğe kapatılırken, sokaklarda atlı polisler dolaştı. Köşk hava sahasında helikopterler uçtu. Bush ile Sezer'in buluşmasını izleyecek Türk ve yabancı gazeteciler her kapıda kontrolden geçmek zorunda kaldı.
SEZER'LE SAMİMİYET: Limuzini ile Çankaya Köşkü'ne giren Bush çiftini, tören kıtası önünde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile eşi Semra Sezer karşıladı. Cumhurbaşkanı Sezer, 'Hoş geldiniz' diyerek elini sıkmak isterken Bush'un, Cumhurbaşkanı Sezer'i kendisine doğru çekerek öpmesi dikkat çekti.
TÜRKÇESİNİ TEYİT ETTİRDİ: İki ülke marşları dinlenirken Bush çifti onuruna 21 pare top atışı yapıldı. Tören kıtası önünde yürüyen ABD Başkanı George Bush, askerleri Türkçe 'Merhaba asker' sözleriyle selamladı. Bush'un daha önce, eğilip Sezer'in kulağına Türkçesinin düzgünlüğünü teyit ettirmesi dikkat çekti.
FIRST LADY'LER BAŞ BAŞA: Bush ve Sezer çifti, tarafların protokol mensuplarıyla selamlaşmasından sonra basına görüntü ve fotoğraf verdiler. Sezer ve Bush'la birlikte iki ülke heyetleri baş başa görüşmeler için Çankaya Köşkü'ne girerken, Semra Sezer ve Laura Bush, ABD plakalı bir limuzinle Köşk'ün ayrı bir yerine hareket etti.