Notlar...

Çankaya da açıkladı
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın iki milli takım arasındaki rövanş maçı için Türkiye’ye geleceği Çankaya Köşkü tarafından da resmen açıklandı.   

Azeri bayrağı serbest
Maça seyircilerin Azerbaycan bayrağı getirilmesine Bursa Valisi Şehabettin Harput’un koyduğu yasak, dün kaldırıldı. Maçı izlemek için Konya’dan Bursa’ya gelen Mehmet Karakaya, Vali Harput’un daha önce stada alınmayacağını duyurduğu Azerbaycan bayraklarının karşılaşmaya sokulması için Bursa 1.Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı’na yürütmeyi durdurma davası açtı. Mahkeme henüz karar vermeden Harput yasağı kaldırdı. Harput, “Ben Azerbaycan bayrağı girmesin demedim, bayrak statta istismar edilmesin dedim” dedi.

Bursa’da Aliyev büstü
Bursa’da Yıldırım İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan, Azerbaycan ’ın önceki Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev büstü, Azerbaycan’dan gelen konuk heyetin de katıldığı törenle açıldı.

Iğdır’a Azeri bayrağı
Türkiye -Ermenistan protokolünün ardından açılması gündemde olan Alican Sınır Kapısı’nın olduğu Iğdır’da, ‘Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’ vatandaşlara Türk ve Azerbaycan bayrağı dağıttı.

Bakü’de protesto
Ermeni işgali altındaki Yukarı  Karabağ’ın kurtarılması yönünde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu Karabağ Azatlık Teşkilatı (KAT), Ermenistan ile imzalanan protokollerden dolayı dün Bakü’de Türkiye’yi protesto etti.

İP ve SP’den gösteri
Maç öncesi İşçi Partisi İl Başkanlığı ile Saadet Partisi İl Gençlik Kolları üyeleri açıklama yapıp Ermenistan protokolünü kınadı.