Notlar... Notlar... Notlar...

Alman Tüketici Koruma Bakanı Jürgen Trittin, Türkiye'deki kuş gribini endişeyle izlediklerini ancak Asya, Romanya ve Türkiye'den Almanya'ya gelen insanların...

ALMANYA: TÜRKİYE'YE ÖZEL ÖNLEM YOK Alman Tüketici Koruma Bakanı Jürgen Trittin, Türkiye'deki kuş gribini endişeyle izlediklerini ancak Asya, Romanya ve Türkiye'den Almanya'ya gelen insanların kontrollerinin sıklaştırılmasının haricinde özel önlem alınmayacağını bildirdi. Almanya Bernhard-Nocht Tropikal Tıp Enstitüsü sözcüsü Barbara Ebert, "Bu zamana kadar kuş gribine yakalananlar, bu griple yoğun teması olanlar. Kuş gribi bir nevi meslek hastalığı" dedi.
TAMİFLULAR ÇÖPE Bir zamanlar pek satılmadığı için tarihi geçip atılan Tamiflu adlı ilacın İstanbul ve pek çok ildeki eczanelerde bulunmadığı, İzmit'teki ecza depolarında ise bol miktarda olduğu belirtildi.
TAVUKLARA HAPİS Zonguldak'ın Ereğli ilçesi ve Edirne'nin Gala Gölü ile Meriç, göçmen kuşların konakladığı bölgelerin yakınında, göç mevsimi boyunca tavukların dışarı çıkarılması yasaklandı.
ADANA'YA İYİ HABER Merkeze bağlı Yüreğir ilçesinde önceki gün 3 bin 500 tavuk yüklü kamyonda ve kamyonun yanındaki üç çuval içinde bulunan 50'ye yakın tavuk leşinde kuş gribine rastlanmadı. Ölümlerin büyük ihtimalle kamyonun içindeki stres, sıkışma veya hava koşullarından kaynaklandığı belirtildi.
ÇOCUKLARDA TAVUK FOBİSİ GELİŞEBİLİR Klinik psikolog Yalçın Kireçci, medyada geniş şekilde yer alan itlaf görüntülerini izlerken ailelerin çocukları, ayrıntılara girmeden doğru bilgilendirmesi gerektiğini, görüntülerin doğru anlatılmaması halinde çocuklarda tavuk fobisine yol açabileceğini söyledi.
KUŞ GRİBİ BALIĞA YARADI Kuş gribi Antalya ve Kocaeli'nde balık satışlarını artırdı. Balık satışının patladığı Antalya'da çupra ve levreğin kilosu 8 ile 10 YTL, barbunyanın 7 YTL, palamutun 5 YTL, istavrit ve kolyozun kilosunun da 3 YTL'den alıcı buluyor.
'VİRÜSÜ UNAKITAN'IN OĞLU GETİRDİ' Bazı köylüler Manyas'ta inceleme yapan CHP heyetine "Hastalık, Maliye Bakanı Unakıtan'ın oğlunun Amerika'dan getirdiği yemlerle geldi" iddiasında bulundu.


    http://www.radikal.com.tr/7601347601340

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.