Notlar... Notlar... Notlar...

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda da dün kuş giribi konuşuldu. Tarım Bakanı Mehdi Eker'den son durumla ilgili bilgi alan Başbakan Tayyip Erdoğan, şöyle konuştu:

BAŞBAKAN NOKTAYI KOYDU: AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda da dün kuş giribi konuşuldu. Tarım Bakanı Mehdi Eker'den son durumla ilgili bilgi alan Başbakan Tayyip Erdoğan, şöyle konuştu: "Bununla ilgili son noktayı koyuyoruz. Bakan arkadaşımız da artık zorunlu olmadıkça konuşmayacak. Bakanımız, grip öncesinde gerekli önlemleri aldı, sonrasında da bilgilendirmeleri yaptı. Sağlık Bakanı da önlemlerle ilgili açıklamaları yaptı. Bunun medyada, ne getireceği ve götüreceği bilinmeden şov olarak verilmesi, bizi üzdü. Endişeye mahal yok. Gribin yayılma ihtimaline karşı her türlü önlem alındı. İkinci kuş gribi vakasına bugüne kadar ulaşılamadı. Medyaya ulaştıysa, siz bize söyleyin. Yok böyle bir şey."
'VİRÜSZEDE'NİN PARASI YATTI: Manyas'ın Kızıksa beldesinde itlaf edilen 8 bin 547 kanatlı hayvanın bedeli olan 94 bin 224 YTL'nin Ziraat Bankası aracılığıyla vatandaşlara ödendiği açıklandı. Kızıksa çevresinde bulunan, Manyas Kuş Cenneti bölgesindeki 28 köy de teker teker taranıyor, köylüyer uyarılıyor, hayvanların telef olup olmadığına bakılıyor.
TURGUTLU'DA GÜVERCİN KORKUSU: Manisa'nın Turgutlu ilçesinde kimliği açıklanmayan bir kişinin evinin çatısında beslediği 40 güvercinin ölmesi üzerine, aynı evde bulunan dokuz kişiden kan örneği alındı. Manisa Valisi Orhan Işın, "Kuşların bulunduğu apartmanda oturan insanlarda, tesadüfen üst solunum yolu enfeksiyonu görülmüş. İlk bakışta kuş gribi zannedildi, ancak sonradan basit nezle durumu ortaya çıktı. Kuş sahibi ve diğer kişiler de taburcu edildi. Ölen hayvanların dışkı örnekleri İzmir'de incelendi ve kuş gribi olmadığı söylendi" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7602417602410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.